آخرین مهلت آرایشگاه های زنانه برای گرفتن مجوز/ فعالیت بیش از ۷۰۰ آرایشگاه بدون مجوز در رشت

آخرین مهلت آرایشگاه های زنانه برای گرفتن مجوز/ فعالیت بیش از ۷۰۰ آرایشگاه بدون مجوز در رشت

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه رشت با اشاره به رشد قارچ گونه آرایشگاه ها در سطح شهر، گفت: کلیه آرایشگاه ها تا پایان ماه جاری مهلت دارند جهت دریافت پروانه کسب اقدام کنند.

 زنانه e1484454828442 765x510 300x200 - آخرین مهلت آرایشگاه های زنانه برای گرفتن مجوز/ فعالیت بیش از ۷۰۰ آرایشگاه بدون مجوز در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از دیار باران منور جریانی حرفه رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه رشت در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران» در ارتباط با طرح ساماندهی آرایشگاه های زنانه که به تازگی در این شهرستان در مرحله اجرا قرار گرفته است؛ اظهار کرد: طرح ساماندهی آرایشگاهای زنانه توسط تعزیرات و بهداشت در حال پیگیری می باشد.

وی با بیان اینکه کلیه آرایشگاه ها تا پایان برج ۱۰مهلت دارند جهت پروانه کسب اقدام کنند؛ گفت: بازگشایی آرایشگاه های جدید مثل سبز شدن قارچ بطور روزانه اتفاق می افتد که در رشت حدود یک هزار و ۲۰۰ آرایشگاه با مجوز و بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ آرایشگاه زنانه بدون پروانه در حال فعالیت هستند.

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه رشت افزود: با درک این موضوع که بسیاری از افراد برای کسب درآمد زندگی وارد این حرفه می شوند، تعزیرات به کمک اماکن آنها را به سمت اتحادیه برای کسب پروانه سوق خواهد داد.

جریانی حرفه در خصوص فعالیت های تخصصی در آرایشگاه ها گفت: هر آرایشگاه برای انجام تاتو، اپیلاسیون و…موظف به داشتن مدرک مربوطه از فنی حرفه ای و اتاق ایزوله می باشد.

وی در خصوص شکایت ارباب رجوع گفت: شاکیان میتوانند به اتحادیه آرایشگران زنانه واقع در بیستون، جنب تامین اجتماعی مراجعه کنند و شکایت توسط هیات مدیره بررسی خواهد شد.