آخرین وضعیت بازار به‌نقل از دبیرکل اصناف و بازار: مغازه‌ها درحال بازشدن است؛ از این اعتراض نمی‌توان برداشت سیاسی یا ضدانقلابی داشت دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تهران آخرین وضعیت بازار تهران و اعتراض برخی بازاریان به عملکرد اقتصادی دولت را تشریح کرد.

آخرین وضعیت بازار به‌نقل از دبیرکل اصناف و بازار: مغازه‌ها درحال بازشدن است؛ از این اعتراض نمی‌توان برداشت سیاسی یا ضدانقلابی داشت

به گزارش رشت۲۰ ؛احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی درباره اعتصاب برخی بازاریان، گفت: از صبح امروز در بخش‌هایی از بازار تهران، عده‌ای در اعتراض به عملکرد اقتصادی دولت و نابسامانی ارز مغازه‌های خود را بسته و شعارهای اقتصادی در اعتراض به وضع موجود سر دادند که این امر موجب شد که بخش قابل‌توجهی از بازاریان مغازه‌های خود را برای تأمین امنیت و مقابله با دستبرد احتمالی فرصت‌طلبان ببندند.

13940907204155386601974 300x209 - آخرین وضعیت بازار به‌نقل از دبیرکل اصناف و بازار: مغازه‌ها درحال بازشدن است؛ از این اعتراض نمی‌توان برداشت سیاسی یا ضدانقلابی داشت

وی گفت: البته اکنون وضعیت آرام است و بازاریان در حال باز کردن مغازه‌های خود برای ادامه فعالیت کسب‌وکار هستند منتهی این امر به‌معنای نتیجه گرفتن از اعتراض مسلم و به‌حق بازاریان نیست چراکه دولت در بخش اقتصادی کاملاً ناکارآمد است و ظاهراً نمی‌خواهد صدای مردم و معترضین را بشنود. حداقل انتظار ما این است که دولت به مردم بگوید که در عملکرد اقتصادی خود اشتباه کرده است.

 

کریمی اصفهانی با بیان اینکه بازاریان نیروهای اصیل انقلاب هستند و نسبت به سوءاستفاده ضدانقلاب هوشیارند، گفت: اعتراض به عملکرد اقتصادی دولت آقای روحانی، اعتراض در چارچوب نظام جمهوری اسلامی است و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان از آن برداشت ضدانقلابی کرد؛ ما بارها به دولت هشدار داده‌ایم که باید تیم اقتصادی خود را تقویت کند اما اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که این تیم باید تغییر کند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار تهران با ابراز اینکه کشور مشکل ارزی ندارد و بحران مدیریت مردم و بازاریان را ناراضی کرده است، افزود: بهتر است دولت محترم باصداقت با مردم صحبت کرده و درباره عملکرد اقتصادی خود پاسخگو باشد؛ این اعتراض‌ها برای هشدار به دولت است که امیدواریم مورد توجه دولت و شخص آقای رئیس‌‌جمهور باشد.

 

وی گفت: مردم مالک اصلی انقلاب و کشور هستند و نباید دولت‌ها تصور کنند که کشور ملک شخصی آنهاست و هر طور که بخواهند می‌توانند در این ملک رفتار کنند؛ بازاریان آماده هستند راهکارهای اقتصادی خود را برای مدیریت بازار و ارز به دولت ارائه کنند و اگر دولت در مدیریت بازار عاجز است بهتر است راهکارهای بازاریان را موردتوجه قرار دهد.