آخر هفته هوا خوبه!  کشاورزا شروع به برداشت برنج کنن… شروع بارش باران از شنبه، اینبار شدیده تر!!

آخر هفته هوا خوبه! کشاورزا شروع به برداشت برنج کنن…

به گزارش رشت۲۰ /اختصاصی ؛الگوهای هواشناسی نشان از تضعیف توده هوای ناپایدار در منطقه هست لذا امروز در بعضی از ساعات رشد ابر و بارش متناوب رو بخصوص در مرکز و شرق گیلان خواهیم داشت!

این سیستم طی روز پنجشنبه کلا از منطقه خارج شده و جمعه ۲۶ مرداد آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی میشه!

 

بهترین موقعیت برای برداشت برنج

پنجشنبه بتدریج هوا خوب شده و جمعه هم شرایط برای کشاورزا مساعده این شرایط خوب تا بعدظهر روز شنبه ۲۷ مرداد در منطقه پایداره پس تا اون موقع کشاورزان عزیز میتونن کار برداشت برنج رو بدون هیچ مشکلی انجام بدن، اما از عصر شنبه ۲۷ مرداد سوی جریانات شمالی شده و آسمان ابری و بارانی میشه این وضعیت طی روز یکشنبه ۲۸ مرداد شدیدتر هم میشه!!

 

سیستم بارشزا اینبار قویتر و شدیدتر

الگوهای هواشناسی خبر از نفوذ سیستمی قوی و خوش بارش به منطقه میدن این سیستم از شنبه ۲۷ مرداد (از عصر یا شبش) شرایط رو برای ابرناکی وزش باد (گاهی شدید) کاهش محسوس دما و بارش باران (گاهی شدید) همچنین احتمال رعدوبرق در منطقه فراهم میکنه این سیستم طی روز یکشنبه ۲۸ مرداد بخصوص برای مرکز و شرق گیلان با شدت و ضعف ادامه داره، این شرایط به شکل ضعیفتر برای روز دوشنبه ۲۹ مرداد هم پیش بینی میشه، بارش ها طی روز یکشنبه گاها خیلی شدید پیش بینی میشن!!!

 

طی این مدت (عصر شنبه ۲۷ مرداد تا دوشنبه ۲۹ مرداد) به علت تشدید بارش ها (در بعضی از ساعات در برخی از نقاط) آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان آب رودخانه ها و مسیل ها رو خواهیم داشت و دریا برای فعالیت های دریایی اصلا مساعد نیست!