آسمان گیلان طی ۲ روز آینده نیمه ابری همراه با وزش باد گرم در ارتفاعات است

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان طی ۲ روز آینده نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و در ارتفاعات و دامنه ها همراه با وزش باد گرم است.

n82757399-72040876

به گزارش خبر فوری رشت مازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به نسبت پایدار در منطقه است و طی ۴۸ ساعت آینده گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو، افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.
وی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده، در ارتفاعات و دامنه های جنوبی صاف تا نیمه ابری و برای فردا (یکشنبه) نیز آسمان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده، اواخر وقت در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی پیش بینی کرد.
غلامی افزود: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۱۸ درجه مربوط به لاهیجان و کمینه دما با ۲ درجه زیرصفر مربوط به جیرنده و ماسوله بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای شهر رشت را نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۵ و ۵ درجه عنوان کرد.