آش و حلیم در ماه رمضان افزایش قیمت ندارد

رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، قیمت آش و حلیم در این شهرستان را اعلام کرد.

به گزارش رشت۲۰، مهدی پورمحمدی امروز با اعلام این مطلب اظهار کرد: قیمت آش و حلیم از بیستم فروردین ماه سالجاری ۱۰ درصد افزایش یافت اما تغییر قیمت دیگری برای ماه رمضان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به متفاوت بودن قیمت با در نظر داشتن درجه بندی آش و حلیم افزود: بر همین اساس آش درجه ممتاز کیلویی ۱۸ هزار تومان، آش درجه یک کیلویی ۱۶ هزار تومان و آش درجه ۲، کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گفته پورمحمدی، همچنین هر کیلوگرم حلیم درجه یک ۱۵ هزار تومان و درجه ۲ ، ۱۲ هزار تومان پیش خواهد بود.

رشته تهران 300x300 - آش و حلیم در ماه رمضان افزایش قیمت ندارد

رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت با بیان اینکه فقط یک واحد آش فروشی ممتاز در رشت وجود دارد، گفت: امکانات، تجهیزات، سرمایه گذاری انجام شده و بکار گیری تعداد نیروها ازجمله مولفه های ممتاز شناخته شدن واحدهای آش و حلیم هستند.

وی اضافه کرد: در مجموع تمامی افرادی که دارای پروانه کسب بوده و عضو اتحادیه هستند، نرخ فروش حلیم و آش آنها درجه یک محسوب می شود و کسانی که بدون پروانه و مقطعی در ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه آش و حلیم می کنند، قیمت فروش آنها براساس درجه ۲ لحاظ می شود.

پورمحمدی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا گزارش شکایت، با سامانه ۱۲۴ تعزیرات و شماره تلفن های ۳۳۲۳۷۶۳۲ یا شماره ۳۳۱۲۵۴۴۴ ستاد خبری و واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان گیلان تماس بگیرند.

حدود ۴۰ واحد پخت و عرضه آش و حلیم در شهرستان رشت فعال است.