آغاز استعدادیابی ورزش همگانی در مدارس گیلان

آغاز استعدادیابی ورزش همگانی در مدارس گیلان

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از آغاز استعدادیابی ورزش همگانی در مدارس گیلان از نیمه دوم بهمن خبر داد.

78704882 87565574adfdf 300x200 - آغاز استعدادیابی ورزش همگانی در مدارس گیلان


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان، دکتر مسعود رهنما در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: این استعدادیابی با کمک آموزش و پرورش و توزیع فرم های عمومی ورزش همگانی توسط مربیان ورزش از ۱۶ تا ۱۸ بهمن در مدارس تمامی شهرستانهای استان انجام می شود.
وی گفت: دانش آموزان شرکت کننده با در دست دادن فرم های استعدادیابی ۲۱ بهمن در رشت استعدادهابی خواهند داشت تا نفرات برگزیده در ۵ رشته ورزشی ۴ تا ۶ بهمن در جشنواره بزرگ استعدادیابی ورزش همگانی حضور یابند.
مدیرکل ورزش وجوانان گیلان با اشاره به اینکه در مرحله اول، استعدادیابی در رشته های قایقرانی، اسکیت، کاراته، اتومبیلرانی و شمشیربازی انجام خواهد شد، گفت: در مراحل بعدی استعدادیابی با کمک و مساعدت دبیران ورزشی در دیگر رشته های ورزشی انجام خواهد شد تا بتوانیم در سال های آینده قهرمانان خوبی را در المپیک و بازی های آسیایی داشته باشیم.
حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز گفت : هیچکدام از دو دستگاه بدون کمک هم نمی توانند استعدادیابی را به خوبی انجام دهند و باید با تعامل این طرح مهم و اثرگذار انجام و به نتیجه مطلوب برسد.
وی افزود: کشف استعدادها در مرحله نخست و شکوفایی و حمایت از استعدادها در مرحله بعدی از مواردی است که می بایست در این دو دستگاه مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم قهرمانان خوبی مثل مبینا نژاد که مدال جهانی تکواندو را کسب کرده به ورزش کشور معرفی کنیم.
حاجتی با اشاره به اینکه کشف استعدادهای دانش آموزی از مسئولیتها و وظایف ذاتی آموزش و پرورش است گفت : امسال ۷۷ مربی در …