آغاز اقدامات اجرایی برای نجات رودخانه ها در رشت رضا رسولی :

آغاز اقدامات اجرایی برای نجات رودخانه ها در رشت

رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی کلانشهر رشت از آغاز اقدامات اجرایی برای نجات رودخانه ها در رشت خبر داد.

82299974 71156196 - آغاز اقدامات اجرایی برای نجات رودخانه ها در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، رضا رسولی روز سه شنبه در مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی در کلانشهر رشت افزود: افتتاح اولین سلول مهندسی بهداشتی دفن زباله در لندفیل سراوان رشت از کارهای اجرایی برای نجات رودخانه های گوهررود و زرجوب در کلانشهر رشت نیز محسوب می شود.
وی افتتاح این سلول بهداشتی را کاری مهم دانست و اظهار کرد: همه با هم بایستی برای دفن بهداشتی زباله در سراوان رشت همکاری کنند تا رضایتمندی مردم را داشته باشیم.
اولین سلول مهندسی بهداشتی دفن زباله در لندوفیل سراوان رشت شنبه گذشته افتتاح شد، برای راه اندازی این سلول محفظه ای با ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب با کف زهکشی شده ایجاد شد که به این طریق شیرابه های زباله ها در سراوان رشت به سمت مسیر زهکشی، هدایت می شود.
با راه اندازی این سلول مهندسی بهداشتی، شیرابه ها در لایه های سطح زمین نفوذ نمی کند بلکه در انتهای مسیر سلول، یعنی محل احداث تصفیه خانه هدایت می شوند.
رسولی در ادامه سخنان خود با بیان این که در حوزه سرمایه گذاری ناموفق بوده ایم، اظهار کرد: تفاوت منفعت و اقتصاد باید درک شود، با نگاه کاسبکارانه نمی توان پروژه های سرمایه گذاری ایجاد کرد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه و حمایت از سرمایه گذار خاطر نشان کرد: همه ما باید برای جذب سرمایه گذار به منظور ساختن هر چه بهتر کلانشهر رشت تلاش کنیم.
رئیس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی رشت با اشاره به کارهای خوب انجام شده در این کلانشهر تصریح کرد: ۷۲ پروژه در طول یک سال و هفت ماه و ۱۸ روز در رشت افتتاح شد.
وی با بیان این که مسیری را برای توسعه کلانشهر رشت آغاز کرده ایم، خاطر نشان کرد: همه کسانی که در خواب چندساله هستند، بیدار شوند، صدای توسعه شهر را بشنوند و همراه شوند.
وی افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی در کلانشهر رشت را به لحاظ زیرساخت های ترافیکی حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: یک سرمایه گذار با نگاه منافع عمومی برای ساخت این پارکینگ اقدام کرده که جای قدردانی دارد.
اسماعیل حاجی پور یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز گفت: در مدت ۵۰ سال گذشته، برای عمران و آبادانی این کلانشهر ، این گونه کار نشده بود.
وی حمایت از سرمایه گذار را مهم دانست و اظهار کرد: برای سرمایه گذاری بایستی دید باز داشته باشیم، نه این که سرمایه گذار را بیاوریم و همکاری های لازم را نداشته باشیم.
وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از این که برخی می گویند فرزندان و مدیران گیلان رطوبت گرفته اند، یادآور شد: این طور نیست ، آنها خودشان دچار رطوبت شده اند، ما اجازه نمی دهیم افرادی اینگونه به ما جسارت کنند.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت تصریح کرد: ما گیلانی ها در سرزمین بزرگانی از جمله میرزاکوچک خان، پروفسور سمیعی، آیت الله بهجت و پروفسور رضا زندگی می کنیم.
اولین پارکینگ طبقاتی عمومی با سرمایه گذاری بخش خصوصی امروز (سه شنبه) در کلانشهر رشت در خیابان مطهری ابتدای حاجی آباد افتتاح شد.
این پارکینگ در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت (پروانه ساختمانی) در چهار طبقه و با ظرفیت ۳۲۰ خودرو با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شده است.