آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی رشد در رشت به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت صورت گرفت

آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی رشد در رشت

چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزان و فرهنگیان فیلم‌ساز و دومین جشنواره دانشجومعلمان فیلم‌ساز به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو رشت افتتاح شد.

13930126000487 PhotoA - آغاز اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی رشد در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس، چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزان و فرهنگیان فیلم‌ساز و دومین جشنواره دانشجومعلمان فیلم‌ساز صبح امروز به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه دو رشت افتتاح شد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت در حاشیه آغاز برگزاری جشنواره فیلم رشد در این ناحیه اظهار کرد: چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی دانشجومعلمان و دانش‌آموزان فیلم‌ساز تا ۲۱ آبان ماه جاری برگزار می‌شود.

اسماعیل ربیعی با بیان اینکه اکران فیلم‌های جشنواره رشد از امروز در رشت آغاز می‌شود، افزود: پس از نمایش فیلم با حضور دانش‌آموزان جلسه نقد و بررسی فیلم برگزار می‌شود.

به گفته وی، تعدادی فیلم از آثار انتخاب شده در دبیرخانه چهل و ششمین جشنواره فیلم رشد در سالن بانک ملی شعبه مرکزی و مدارس منتخب آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت به صورت همزمان اکران می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت توسعه فرهنگ به‌کارگیری فیلم آموزشی در فرآیند آموزش و برنامه‌های درسی را از اهداف برگزاری جشنواره فیلم رشد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد موجب آموزش سبک زندگی دینی به دانش‌آموزان می‌شود، تصریح کرد: ایجاد نشاط علمی و تربیتی، انتقال مفاهیم عالی، اندیشه دینی و کرامت انسانی به نسل جوان از دیگر اهداف برگزاری جشنواره فیلم رشد است.

ربیعی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد را یکی از قدیمی‌ترین گردهمایی‌های اهالی هنر سینما در ایران دانست و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان، معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و دیگر علاقه‌مندان جزو مخاطبان خاص جشنواره فیلم رشد هستند که بین آنها ارتباط برقرار می‌کند.