آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در رشت

آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در رشت

پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر با حضور شطرنجبازان ۱۸ کشور در رشت آغاز می شود.

78425223 87172009cdbed 300x200 - آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در رشت


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا کیومرث بیات در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، از آغاز پانزدهمین دورهمسابقات بین المللی شطرنج جام خزر در رشت خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۷۶۰۰ شطرنجباز از کشورهای ایران، روسیه، اسپانیا، فنلاند، انگلستان، ترکیه، هلند، هندوستان، ترکمنستان، اوکراین، آمریکا، آذربایجان، گرجستان، مجارستان، رومانی، ارمنستان، عراق و تاجیکیستان برای شرکت در این رقابت بین المللی اعلام آمادگی کرده اند که ۴۰ نفر از آنها خارجی هستند.
رئیس هیئت شطرنج گیلان با اشاره به اینکه این مسابقات در ۴ جدول برگزار می شود، گفت: جدول A را اساتید و شطرنج بازان دارای درجه بینا لمللی بالای ۲ هزار، جدول B شطرنجبازان دارای درجه بین المللی زیر ۲۲ هزار ، جدول C بانوان و جدول D را نوجوانان رده سنی کمتر از ۱۴ سال تشکیل می دهد.
وی افزود: در مراسم افتتاحیه این رقابت ها که با حضور استاندار، معاون وزیر، رئیس فدراسیون و مدیرکل ورزش وجوانان گیلان امروز ساعت ۱۷ در سالن دو و میدانی یادگار امام رشت برگزار می شود، قرار است نایجل شورت قهرمان اسبق شطرنج دنیا در دیداری نمادین به مصاف دکتر نجفی استاندار گیلان برود.
بیات گفت: در این رقابت بین المللی که ۱۸ استاد بزرگ شطرنج و ۳۶ استاد بین المللی و فیده حضور دارند ۵۵۵ میلیون تومان جایزه نقدی به نفرات برتر جداول مختلف اهداء خواهد شد.
وی ادامه داد: از معروف ترین شطرنجبازان شرکت کننده خارجی در پانزدهمین دورهرقابت های بین المللی جام خزر می توان به گابریل سرکیسیان از ارمنستان، …