آقای دنیامالی زمان دفاع از حق گیلان کجا بودید؟!

آقای دنیامالی زمان دفاع از حق گیلان کجا بودید؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، ۲۶ آبان ماه بود که ۶ نماینده گیلان و ۴ نماینده غیرگیلانی طی تذکری کتبی به وزیر آموزش‌وپرورش نسبت به استفاده از نامی جعلی برای حیران آستارای گیلان نسبت به رفع این موضوع از کتب درسی اخطار دادند.

در این میان اما هیچ نامی از احمد دنیامالی رئیس وقت مجمع نمایندگان استان گیلان در میان امضاکنندگان تذکر کتبی وجود نداشت! کسی که امروز خود را یک گیل‌مرد آذری خطاب می‌کند در زمان اقدامات تحریک‌آمیز اردبیلی‌ها رسماً واکنشی از خود نشان نداد و سکوت اختیار کرد، حتی در مقام رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان!

حال اما پس از چرندگویی‌های تحریک‌آمیز اردوغان و پس‌ازآنکه نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی از عدم واکنش مناسب نمایندگان آذری حاضر در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد دنیامالی از خود به‌عنوان یک گیل‌مرد آذری نام برد و به انتقادات پاسخ داد؛ اما آیا واقعاً باید دنیامالی را تا به امروز ابتدا یک گیل‌مرد و سپس یک آذری دانست؟

احمد دنیامالی تا به امروز موضع‌گیری مشخصی نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز پانترک‌ها نداشته است، او در برابر اقداماتی همچون استفاده از نام جعلی برای گردنه حیران در زمان ریاستش بر مجمع نمایندگان استان گیلان همواره سکوت اختیار کرده و واکنش رسمی از خود نشان نداده است، اما حالا و پس از انتقاد یک نماینده از سکوت نماینده‌های آذری‌زبان بالاخره سکوتش را شکسته و به این موضوع واکنش نشان داده است.

این موضوع البته شاید از آنجا باشد که دنیامالی خود را مدیون و نیازمند رأی آذری‌زبان‌های مقیم انزلی می‌داند و نگرانی از سبد رأی انتخاباتی سبب شده است تا نماینده انزلی به این شکل دچار سردرگمی در واکنش نشان دادن شود.