آقای رهنما فدراسیون به‌تنهایی مجاز به دادن مجوز حضور مردان در اردوی بانوان نیست!

آقای رهنما فدراسیون به‌تنهایی مجاز به دادن مجوز حضور مردان در اردوی بانوان نیست!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در پی بازداشت مدیرکل سابق ورزش و جوانان گیلان و ناظر فنی فدراسیون در تیم ملی کاراته بانوان یادداشتی تحت عنوان ورزش بانوان فرصت یا تهدید در فضای رسانه‌ای استان منتشر شد. بیشتر بخوانید

نکته قابل‌تأمل آنکه خط دهنده یادداشت مذکور به‌عنوان یک شهروند ایرانی حتماً می‌داند که تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کند و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی بر کلیه شهروندان حاکمیت دارد. اگر ایشان چنین فهمی از قوانین و مقررات کشور ندارد و خود را ملزم به تبعیت از آنها نمی‌داند مناسب است مخالفت خود را صریحاً مطرح کند و با عبارات و کلمات بازی ننماید. قانون تا زمانی که منسوخ نشده، قانون است و اطاعت از قوانین یک ضرورت عینی و همگانی است.

حال اگر خط دهنده یادداشت نسبت به قوانین و مقررات کشور ناآشنا است، اما فردی که ۲۰ سال کارمند وزارت ورزش و جوانان و سال‌ها مربی تیم‌های ملی کاراته و قریب ۵ سال مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بوده باید نسبت به قوانین و مقررات آشنایی و احاطه داشته باشد. بسیار مذموم و زشت است که تخلف آشکار و غیرقانونی چنین فردی با برخی عبارت‌های پوپولیستی و عوامانه از جمله تسویه‌حساب شخصی و سیاسی و تقابل با قهرمانان و … توجیه شود.

جالب آنکه طبق مقررات موجود درباره برگزاری اردوی تیم‌های ملی به‌ویژه در استان‌ها اولاً باید فدراسیون مربوطه حضور تیم ملی را به‌صورت مکتوب به هیئت استانی اعلام نماید. ثانیاً هیئت مربوطه طی نامه‌ای به مدیرکل ورزش و حراست استان حضور تیم ملی را گزارش کند. ثالثاً فدراسیون به‌تنهایی مجاز به دادن مجوز حضور مردان در اردوی بانوان نیست بلکه باید از وزیر یا معاون ورزش توسعه قهرمانی و حراست و معاون ورزش بانوان نیز مجوز بگیرند و مراتب موافقت وزارتخانه از سوی فدراسیون به هیئت و مدیرکل استان ابلاغ گردد تا یک مرد بتواند در اردوی بانوان حضور یابد. حالیه این پرسش وجود دارد که چرا فدراسیون کاراته فرایند مذکور را طی نکرده است شاید مدیرکل سابق بر این گمان بوده که هم چنان بر ورزش استان سیطره دارد و هر کاری را می‌تواند انجام دهد و به کسی پاسخ‌گو نباشد؟!