آقای رهنما کار غیرقانونی خود را گردن تسویه‌حساب‌های شخصی و سیاسی نیندازید!

آقای رهنما کار غیرقانونی خود را گردن تسویه‌حساب‌های شخصی و سیاسی نیندازید!

به گزارش رشت۲۰؛ مدیرکل سابق ورزش و جوانان گیلان درپی انتشار گسترده خبر بازداشتش در اردوی تیم ملی بانوان، در یکی از پایگاه‌های خبری استان با سراسیمگی و اشتباهات فاحش به مغلطه گری برای تبرئه عمل خود پرداخت.

در پی انتشار خبر بازداشت مسعود رهنما مدیرکل برکنار ورزش و جوانان گیلان و سرمربی اسبق تیم ملی کاراته به دلیل نظارت یا مشاوره فنی بدون مجوز در اردوی تیم ملی کاراته بانوان در باشگاه گلساران رشت، وی شخصاً تحلیلی را در دفاع از خود نوشته و یکی از پایگاه‌های خبری گیلان هم آن را منتشر کرد.

 

تحلیلی که عمل بدون مجوز و نادرست خود را با هوشمندی هرچه‌تمام‌تر به حرکت بزرگ و پسندیده حضور بانوان در اماکن ورزشی و توجه بیشتر به بانوان در رسانه ملی و… وصل کرده است و در آن به توجیه کار خود پرداخته است!

 

بر اساس دستورالعمل قانونی وزارت ورزش و جوانان ورود هر مردی در تمرینات بانوان در هر رشته ورزشی منوط به مجوز معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت و استعلام و نظر حراست وزارت است که رهنما برای این اردو مجوزی نداشته است.

 

ضمن اینکه بر اساس حکم رئیس فدراسیون کاراته رهنما فقط تا پایان بازی‌های آسیایی جاکارتا به‌عنوان مشاور فنی فدراسیون منصوب‌شده بود. نداشتن مجوز وزارت ورزش و جوانان برای ورود آقای مسعود رهنما به تمرینات بانوان فدراسیون کاراته را نیز دچار چالش کرده است و این فدراسیون باید در حراست و معاونت بانوان و ورزش پاسخگو باشد.

 

رهنما در تحلیلی که برای مغلطه گری و تغییر اذهان از خبر بازداشتش در رسانه‌ها نگارش کرده است، اشتباه خود و فدراسیون را به تسویه‌حساب‌های شخصی و سیاسی، اجازه حضور بانوان تماشاگر در ورزشگاه‌ها، اخبار اختلاس و رانت‌خواری در فضای عمومی جامعه و سیاست‌های شورای امنیت ملی در خصوص ورزش بانوان در صداوسیما ربط داده تا خود را موجه کند.

 

در این تحلیل همچنین غیرمستقیم با نام بردن از رضا مهماندوست سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندوی آذربایجان، مسئولان کشور را تهدید به پشت کردن به کشورش و کار و فعالیت در کشوری دیگر کرده است!

 

درواقع اشتباه اصلی را فدراسیون کاراته انجام داده که می‌بایست پیگیر دریافت مجوزهای لازم می‌بود و با سهل‌انگاری بار دیگر ورزش استان را دچار حاشیه نمی‌کرد.