آقای روحانی مردمی که شما و ما را به اینجا رسانده‌اند در تنگنا هستند | لطفا به داد روستاییان گیلان برسید افتخاری: این نرخ سود و جریمه های بانکی نفسی برای صنعتگران و تولیدکنندگان باقی نمی ماند

آقای روحانی مردمی که شما و ما را به اینجا رسانده‌اند در تنگنا هستند | لطفا به داد روستاییان گیلان برسید

به گزارش رشت۲۰-محمدمهدی افتخاری در نشست علنی دیروز عصر(سه شنبه ۲۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز ارتش گفت:سال ۹۸ با اتفاقات نادری در سطح کشور آغاز  شد اتفاق اول بارش سنگین و بی وقفه  نزولات آسمانی بود که می توانست با مدیریت صحیح تبدیل به فرصتی بی نظیر برای عمران، آبادانی و  گذر از سال های خشکسالی باشد. ولی متاسفانه در برخی استان ها به دلیل سوء مدیریت ها در تعدی و تعرض به محیط زیست، ساخت و سازهای غیر کارشناسی و عدم توجه به هشدارهای هواشناسی به فاجعه سیل تبدیل شد و علاوه بر داغدار و بی خانمان کردن خانواده ها خسارت های فراوانی به زیر ساخت های کشور به ویژه در حوزه راه و شهرسازی، نیرو و کشاورزی  وارد آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اینجا وظیفه می دانم از توانایی و مدیریت جهادی و انقلابی استاندار گیلان آقای سالاری تقدیر و تشکر کنم ، باوجود اینکه گیلان از استان های پر بارش کشور است با  حضور به موقع خود به همراهی فرمانداران، بخشداران و مدیران استانی و شهرستانی از اواسط  اسفند ماه سال ۹۷ و اجرای شیوه نامه ساماندهی و لای روبی رودخانه ها و سیل بند ها و آب بندها و کنترل سدهای استان و هدایت  آب های جاری از بروز فاجعه دراستان پیشگیری کردند.

 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اتفاق دوم تصمیم نابخردانه رئیس جمهور آمریکا که در عین اینکه به وضوح در منطقه خاورمیانه به دنبال تقویت تروریست و شرارت است نشان پر افتخار و اقتدار ایران را هدف گرفته و سپاه پاسداران ایران را گروه ترویست نامید که یقین دارم با واکنش بی نظیر همه مسئولین از سر تا ذیل و همه اقشار مردم در حمایت یک پارچه و شعار من یک سپاهی هستم شاهد عقب  نشینی و اعلام شکست رئیس جمهور آمریکا و متحدان تروریستش در منطقه باشیم و  جا دارد یک بار دیگر فرمایش گوهربار شهید مظلوم بهشتی را تکرار کنیم که آمریکا از ما  عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

 

در این جا نماینده فومن و شفت به زبان محلی با مردم حوزه انتخابیه اش صحبت کرد.

 

وی ادامه داد: در اولین  نطق سال ۹۸ به یاری خداوند می خواهم فریاد رسای ملت شریف ایران و مردم غیور فومن و شفت در خانه ملت باشم، آقای رئیس جمهور پشتوانه ملت را برای خودتان حفظ کنید به گونه ای رفتار نکنید که انگار از گرانی ها  و سختی معیشت مردم خبر ندارید.

 

افتخاری تاکید کرد: مردمی که شما و ما را به اینجا رسانده اند در تنگنا هستند و با نجابت ما را نظاره می کنند حضرت آقا در بیانیه ارزشمند خود تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب مسیر حرکت و برون رفت از مشکلات فعلی را ترسیم کردند و شعار سال را بی جهت رونق تولید نامگذاری نکردند.

 

وی گفت: این فقیه عالم و مدبر رمز عبور از مشکلات معشیت  جامعه را در تولید می دانند ودولت باید با تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی به این سیاست کلی نظام جامع عمل بپوشاند که این امر نیازمند بانک های کارآمد در ارائه تسهیلات تخصصی بدون تضامن دست و پا گیر و با نگاه تحقق اهداف تولیدی و صنعتی است.

 

این نرخ سود و جریمه های بانکی نفسی برای صنعتگران و تولیدکنندگان باقی نمی ماند

 

این نماینده بیان داشت: نه اینکه  عملکرد بانک ها عاملی برای توقف چرخه تولید شود که در اینجا نقش آقای دژپسند وزیر اقتصاد اثر گذار است و به ایشان تاکید دارم با این نرخ سود و جریمه های بانکی نفسی برای صنعتگران و تولیدکنندگان باقی نمی ماند و باید منتظر توقف و خاموشی کارخانجات باشیم.

 

افتخاری اظهار داشت: رئیس جمهور از شما می خواهم دستور دهید مشکل تداخل مستثنیات صدها ساله مردم و اراضی مورد ادعای منابع طبیعی حل شود دولت هیچ کار کارشناسی و راهبردی برای این امر مهم ندارد.آقای رئیس جمهور  انتظار داریم وزیر، مجموعه یا مسئولی را مسئول رفع تداخل اراضی روستایی و منابع طبیعی کنید، لطفا به داد روستاییان گیلان برسید زیبایی طبیعت چشم نواز روستاهای گیلان نصیب گردشگران و مسافران است و سختی آن برای بومی ها است که موجبات مهاجرت به شهرها و خالی شدن روستاها را  ایجاد کرده است.

 

وی با تشکر از نوبخت برای افتتاح راه آهن گیلان گفت: درخواست دارم اجرای عملیات راه انزلی به آستارا تسریع شود و دستور دهید تا مجوز ماده ۲۳  جهت اجرای آب و فاضلاب  صادر گردد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت:وزیر راه و شهرسازی مردم فومنات نوروز غمگین انگیز سال ۹۸ را فراموش نخواهند کرد بهاری که خزان شد با از دست دادن ۵ جوان رشید از جامعه ورزشی در سانحه تصادف در جاده ماسوله، برادران محرومان موسوی، قربان زاده ، حسن نیا کشتی گیران مدال آفرین قهرمان کشوری و دردناک تر از همه از دست دادن سهیل پرسته قهرمان کشتی جوانان  ساحلی جهان؛ که از ابتدای دوره نمایندگی ام تعریض این جاده را دنبال کرده ام.

 

وی تاکید کرد: اسلامی راه های  حوزه انتخابیه فومن و شفت با توجه به  گردشگر پذیر بودن آن  در تمامی ایام فعلی کشش این حجم از تردد را ندارد و نیازمند توجه ویژه شما است.

 

این نماینده مجلس گفت: در شهرستان فومن و شفت پل های خطرساز و حادثه آفرین زیادی وجود دارد که نیازمند به اقدام  فوری است، وزیر جهادکشاورزی عدم  پرداخت بیمه کشاورزان در خصوص زمین های  زراعی و باغات چای به معضل تبدیل شده چرا اقدام نمی شود  چرا به جای کم کردن رنج کشاورز رنج او را اضافه می کنید.