آقای فرماندار زمان آبستراکسیون‌های پیاپی کجا بودید؟!/ ترس عجیب مؤمنی زاده از طرح نام نصرتی برای استانداری گیلان

آقای فرماندار زمان آبستراکسیون‌های پیاپی کجا بودید؟!/ ترس عجیب مؤمنی زاده از طرح نام نصرتی برای استانداری گیلان

اختصاصی / به گزارش رشت ۲۰، پنجشنبه‌ای که گذشت میرشمس مؤمنی زاده فرماندار رشت در نشست خبری خود با برخی از رسانه‌ها، با انتقاد از روند انتخاب شهردار رشت مدعی شد: شهر بزرگی مثل رشت باید از مدیریت کارآمد و توانمندی برخوردار باشد چراکه این شهر پیچیدگی‌های زیادی دارد و نیازمند یک مدیریت قوی است.

 

مؤمنی زاده در ادامه با انتقاد نسبت به تأخیر به وجود آمده در مراحل انتخاب شهردار مدعی شد: با تک تک اعضا صحبت کردم و حساسیت موضوع را به آن‌ها تذکر دادند اما مسئله را رسانه‌ای نکردند و فقط وظیفه خودم را انجام دادم. وی ادامه داد: به‌دفعات رئیس شورا را دعوت کردم و درباره اهمیت موضوع با ایشان صحبت و تأکید کردم که چنانچه به وظیفه قانونی خودشان عمل نکنند ما به وظیفه قانونی خودمان عمل خواهیم کرد! فرماندار رشت اضافه کرد: برای رئیس شورای شهر رشت اخطار کتبی نوشتم، به وظیفه قانونی شورا اشاره کرده و به ایشان اخطار دادم!

این اظهارات در شرایطی از جانب مؤمنی زاده مطرح می‌شود که وی در زمان آبستراکسیون‌های پیاپی طیف ۵ نفره شورا سکوتی عجیب اختیار کرده بود.

مؤمنی زاده اما در بخش دیگری است سخنان خود با اشاره به استعفای مسعود نصرتی شهردار سابق رشت و حضور او به‌عنوان قائم‌مقام سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مدعی شد: شهرداری که به هر دلیلی استعفا می‌دهد و سنگر جدیدی را برای خود انتخاب می‌کند در شهر ما جایی ندارد. این اظهارات فرماندار رشت در شرایطی مطرح می‌شود که در فضای رسانه‌ای از مسعود نصرتی به‌عنوان گزینه احتمالی جایگزینی مصطفی سالاری استاندار گیلان نام برده می‌شد موضوعی که با واکنش شخص نصرتی همراه بود و وی تأکید کرد: این ادعا که در رسانه‌ها منتشرشده صحت ندارد و وزارت کشور به دنبال ایجاد تغییرات در استانداری گیلان نیست.

 

به نظر می‌رسد ادعاهای مؤمنی زاده در خصوص مسعود نصرتی بدون هیچ نوع مطالعه دقیق و اطلاع از موضوعات روز سیاسی استان بوده است، زیرا نصرتی شخصاً ادعاهایی که توسط مؤمنی زاده مجدداً مطرح‌شده را حدود ۱۰ روز قبل تکذیب کرده است!