آقای مدیرکل اینبار هم فیلمش فتوشاپ بود؟! + فیلم

آقای مدیرکل اینبار هم فیلمش فتوشاپ بود؟! + فیلم

اختصاصی / به گزارش خبر فوری رشت، چندی پیش بود که انتشار ویدئویی از بازار ماهی فروشان کیاشهر حکایت از وجود اشپل در شکم یک ماهی نر می داد! موضوعی که با جمله تاریخی فیلمش “فتوشاپه” توسط اسحاق شعبانی مدیرکل شیلات استان گیلان همراه بود!

اگرچه تصویر ویدئوی اول منتشر شده چندان واضح نبود و شاید بتوان بر روی ادعای ساختگی بودن این فیلم صحه گذاشت اما انتشار فیلمی دیگر از بازار ماهی فروشان یکی دیگر از شهرستان های استان حکایت از آن دارد که این موضوع به عنوان پدیده ای نادر رخ داده و می توان دلیل آن را نیز آلودگی بسیار زیاد سطح دریای کاسپین نامید،آلودگی ای که منجر به آن شده بود تا تابستان گذشته ۱۲ نقطه از ساحل کاسپین برای شنا ممنوع اعلام شود.

شاید بتوان ادعا کرد آلودگی های موجود در سطح دریا امروز سبب رخ دادن پدیده های این چنینی شده است و با یقین بسیار می توان گفت اتفاقاتی نادر به این صورت می شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تفاوت های ماهیان نر و ماده آزاد: ماهی سفید نر و ماده دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که در ادامه بیش تر در مورد آن ها صحبت شده است. یکی از تفاوت های واضح ماهی سفید در زمان تخم ریزی است. زمانی که ماهی سفید نر شروع به تخم ریزی می کند در بالای سر آن برجستگی های سفید رنگی دیده می شود ولی این ویژگی در ماهی سفید ماده وجود ندارد. البته باید بدانید که ماهی سفید ماده در مناطقی که از عمق کمی برخوردار می باشد، شروع به تخم ریزی می کند و در این زمان باله پشتی و پشت ماهی سفید ماده مشاهده می شود. تخم ریزی ماهی سفید ماده به صورت منقطع بوده و همیشه در زمان تخم ریزی یک الی دو ماهی نر در کنار ماهی ماده مشاهده می شود.

حال از نظر گوشت می خواهیم ماهی سفید ماده و نر را مقایسه کنیم. طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که گوشت ماهی سفید نر بیش تر و از طعم بهتری برخوردار می باشد. از نظر شکل ظاهری این دو ماهی با هم تفاوت چندانی ندارند که به چشم آید ولی برجستگی های سفید رنگ بر روی سر ماهی سفید نشان از نر بودن ماهی را به دنبال دارد.