آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه بخش‌های مختلف صنعتی در گیلان

آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه بخش‌های مختلف صنعتی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تمایل و آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث واحدهای مختلف صنعتی در گیلان خبر داد.

57304296 - آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه بخش‌های مختلف صنعتی در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت ، «علی منتظری» تصریح کرد: در جریان سفر سرمایه‌گذاران شرکت مادر تخصصی(هلدینگ) ماف این وِست (MAF In Vest)به گیلان، برنامه‌ریزی‌های مقدماتی برای ورود سرمایه‌گذاران ترکیه به استان فراهم شده است.

وی از آمادگی شرکت هلدینگ ماف این وِست (MAF In Vest)برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلفی مانند تراکتورسازی، پوشاک و صنایع نساجی، پتروشیمی و … در گیلان خبر داد.

منتظری با اشاره به استقرار و فعالیت صنایع توانمند در حوزه تولید داروهای ضدسرطانی، صنایع فولادی، صنایع سلولزی، معدن و صنایع معدنی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، تولید قطعات خودرو و … در گیلان تصریح کرد: تولیدات صنعتی گیلان به کشورهای مختلف صادر می‌شود و این واحدها توانایی همکاری مستقیم با سرمایه‌گذاران خارجی در بخش تولید و صادرات را دارا هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان نزدیکی به کشورهای CIS، دارا بودن مرزهای آبی، هوایی و خاکی با کشورهای همسایه، وجود بندرگاه‌های فعال با ظرفیت گسترده، وجود منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی، فرودگاه بین‌المللی و … را از مهم‌ترین پتانسیل‌ها و جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در استان برشمرد و افزود: کمک به توسعه صنعتی و تفکر افزایش مشارکت‌دهی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در گیلان از مهم‌ترین اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان است.

وی تصریح کرد: برای رشد سرمایه‌گذاری و افزایش اشتغال آمادگی همکاری با سرمایه‌گذاران را داریم.

در نشست آشنایی بیشتر سرمایه‌گذاران این شرکت در رشت، مدیران دستگاه‌های دولتی مرتبط با سرمایه‌گذاری و تولید و نیز مدیران واحدهای صنعتی و صادراتی گیلان حضور داشتند.