آمادگی فرمانداران و بخشداران برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: فرمانداران و بخشداران آماده آغاز برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.
82008715_92211073cecbc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمد احمدی پور روز دوشنبه در هفتمین نشست ستاد انتخابات با اشاره به اینکه چهارشنبه بیست و پنجم اسفندماه دستور شروع انتخابات شوراها از سوی وزیر کشور بر اساس جدول زمانبندی انتخابات صادر می شود، گفت : با دستور شروع انتخابات آگهی ثبت نام از داوطلبان انتشار می یابد و از ۲۵ اسفند تا ۲۹ اسفندماه جاری، می بایست هیات های اجرایی توسط فرمانداران و بخشداران تشکیل شود .
وی افزود : ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراها شهر و روستا در فرمانداری ها و بخشداری ها انجام گرفت.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت : ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ، مدارک هویتی ، تحصیلی و مدارکی که قانون معین کرده برای نام نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از سوی داوطلبان الزامی است .
وی با بیان اینکه فرمانداران و بخشداران آماده آغاز برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند، گفت: پیش بینی های نرم افزاری و سخت افزاری صورت گرفته و آموزش کامل به عوامل اجرایی داده شده است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.
استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومترمربع مساحت و ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر ، ۴۳ بخش، ۱۰۹ دهستان و ۲۵۸۳ آبادی دارای سکنه، طبق سرشماری سال ۱۳۹۱، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۷۴ نفر جمعیت دارد.