آمادگی پایگاه های انتقال خون گیلان در تاسوعا و عاشورای حسینی مدیرکل سازمان انتقال خون گیلان

آمادگی پایگاه های انتقال خون گیلان در تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیرکل سازمان انتقال خون گیلان با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ نذر خون از آمادگی پایگاه های انتقال خون استان در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
IMG14125293 300x225 - آمادگی پایگاه های انتقال خون گیلان در تاسوعا و عاشورای حسینی
احمد مرادی، مدیرکل انتقال خون گیلان امروز(۱۷ مهر)استقبال مردم در اهدای خون را خوب دانست و گفت: آمار اهدای خون کشوری ۲۷ واحد به ازای هر هزار نفر جمعیت است در حالیکه این رقم در گیلان ۳۱ واحد به ازای هر هزار نفر است.

وی با بیان اینکه گیلان از استان های پرمصرف خون در کشور است افزود: وجود بیماران تالاسمی و هموفیلی و همچنین توریستی بودن استان نیاز به فرآورده های خونی را بسیار می کند و نیازمند حضور پرشکوه تر مردم جهت اهدای خون هستیم.

مرادی در ادامه با بیان اینکه اهدای خون کار حسینی است به استقبال مردم از اهدا خون در ماه محرم اشاره و اظهار کرد: ۵۵ تخت خون گیری جهت اهدا خون در ماه محرم در استان فعال است.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی نذر خون در استان افزود: مردم استان حضور پررنگی در نذر خون دارند اما با توجه به نیازمندی استان این فرهنگ باید بیشتر نهادینه شود.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به آمادگی استان در دریافت خون های اهدایی تصریح کرد: مردم می توانند جهت اهدا خون در تاسوعا و عاشورای حسینی از ۸ صبح تا ۹ شب به همه پایگاه های استان به ‌جز رودبار و آستانه اشرفیه مراجعه کنند.

وی افزود: پایگاه های انتقال خون در شهرهای رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، بندرانزلی، فومن، تالش و آستارا در ساعت های اعلام شده آماده خونگیری از عزاداران حسینی است.

وی با اشاره به عدم استقبال بانوان از اهدا خون افزود: ۳۷ هزار نفر از گیلانیان نیکوکار طی شش ماه گذشته خون اهدا کردند.