آموزش مقابله با کرونا به سبک علی حلوی!/ از ماسک های نمادین تا نمایان بودن علائم سرماخوردگی در یکی از بازیگران

آموزش مقابله با کرونا به سبک علی حلوی!/ از ماسک های نمادین تا نمایان بودن علائم سرماخوردگی در یکی از بازیگران

به گزارش رشت۲۰ ،سریال جایزه ۴ که پخش آن از مدتی قبل به دلیل نگاهی جدید و با ایجاد روند انتقاد سازنده و شفاف مورد توجه قرار گرفته بود، پس از پایان انتخابات مجلس شورای اسلامی که با سناریوی فیلم نیز همزمان شده بود، روندی نزولی را دنبال کرد.

فارغ از بحث قدیمی آنتن فروشی در صداوسیمای گیلان و بیش‌ازاندازه تبلیغاتی بودن برخی از سکانس‌های این سریال، بحثی که بسیار مهم و البته خطرناک است، موضوع عدم رعایت نکات بهداشتی در این سریال می‌باشد. جایی که در قسمت گذشته این سریال که یکشنبه‌شب روی آنتن رفت بازیگر نقش “ولی شکوفه سرایی” یعنی علیرضا تاج شهرستانی در یکی از سکانس‌ها با صدایی گرفته و شبیه به افراد سرماخورده به ایفای نقش پرداخت.

 

از سوی دیگر در قسمت دوشنبه‌شب این سریال اتفاقی عجیب‌تر رخ می‌دهد و اعضای شورای شکوفه سرا که البته احتمالاً آقای حلوی یادش رفته است که باید یک نفر به‌عنوان علی‌البدل را بجای ولی شکوفه سرایی وارد آن شورا می‌کرده در جلسه‌ای با دهیار شکوفه سرا حضور میابند. فارغ از این موضوع که اساساً فیلم‌نامه از نظر محتوایی و باورپذیری دارای نقدهای بسیار زیاد است، بحث دیگری در خصوص این سکانس وجود دارد که دهیار روستای شکوفه سرا به‌صورت کامل بر روی اعضای شورا تسلط داشته و بجای آنکه شورا ناظر بر وی باشد، وی دستور جلسه و سایر موارد را در جلسه مطرح می‌کند.

 

اما در همین سکانس هر سه فرد حاضر در جلسه ماسک به زیر چانه داشته و در فاصله بسیار کم از یکدیگر اقدام به صحبت و برگزاری جلسه می‌کنند و برای اقدامات بهداشتی در سطح روستا مشورت می‌نمایند.

 

حال اینکه آیا پخش چنین تصاویری هیچ کمکی به آموزش صحیح رعایت بهداشت فردی می‌کند یا خیر، موضوعی است که قطعاً علی حلوی باید پاسخگوی آن باشد! موضوعی که البته با توجیه نیاز نبودن ماسک برای افراد سالم قابل‌قبول نیست، زیرا عضو بانوی شورای شکوفه سرا در یک بخش از همین سکانس سرفه‌ای خشک که یکی از نشانه‌های ابتلا به ویروس کروناست را انجام می‌دهد.