آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان باهمکاری مردم تحت کنترل است

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان باهمکاری مردم تحت کنترل است

استاندار گیلان در نشست با رئیس سازمان دامپزشکی کشور در رشت به آمادگی گیلان در بخش های مختلف مدیریت بحران اشاره کرد و افزود : گیلان در مدیریت بحران و پیشگیری در عرصه های مختلف آماده است و عملکرد استان در سال های گذشته گواه این مدعاست .
78079005 86701091dffae 300x208 - آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان باهمکاری مردم تحت کنترل است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پانا از گیلان ، استاندار گیلان از برگزاری نشست های مختلف به منظور پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پیش از شیوع آن در استان خبر داد و افزود : نزدیکی روستاها و عبور و مرور از استان های همجوار موجب سخت تر شدن پیشگیری و مقابله با آن شد .
نجفی همچنین نزدیکی روستاها گیلان به هم را یکی مشکلات برای قرنطینه کامل طیور بومی دانست.
وی اقتصاد روستائیان گیلان را وابسته به طیور خواند و افزود : علاوه بر وابستگی اقتصاد روستائیان به طیور، این بیماری در اقتصاد روانی خانوارها نیز نقش آفرین می باشد.
نماینده عالی دولت در گیلان وجود پرندگان و طیور را در اقتصاد گردشگری استان نیز تأثیرگذار دانست و گفت: بسیاری از گردشگران که وارد استان می شوند پراکنش مرغ و سایر پرندگان در تالاب، مرداب و مناطق روستایی را از جمله زیبایی های این مناطق می دانند.
نجفی مدیران گیلان را در مقابله و پیشگیری با این ویروس همراه دانست و افزود : مدیران با حساسیت و جدیت این موضوع را پیگیری می کنند و از لحاظ همراهی مدیران هیچ مشکلی در استان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم به دلیل کمبود اعتبار صدمه ای را استان متحمل شود، گفت: روستائیان چنانچه بدانند پشتوانه مالی در این بخش وجود دارد، مطمئناً همکاری بیشتری را خواهند داشت .
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اقتصاد بسیاری از مردمان روستا و شهر به دام و طیوروابسته بوده و انتظار داریم تأمین اعتبار لازم در این بخش صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: باید پروانه شکار صادر شده برای شکارچیان که نتوانستند به دلیل جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان استفاده کنند، برای سال آینده حفظ شود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور …