آیا برگزاری چنین تجمعاتی بازی کردن با جان مردم نیست؟ مسئولیت عواقب برگزاری چنین نمایشگاهی به عهده کدام سازمان است؟

آیا برگزاری چنین تجمعاتی بازی کردن با جان مردم نیست؟ مسئولیت عواقب برگزاری چنین نمایشگاهی به عهده کدام سازمان است؟

به گزارش رشت۲۰ به نقل از اسرار امروز، ستاد ملی مقابله با کرونا در صورتی ممنوعیت برگزاری تمام تجمعات و رویدادهادر سطح کشور را به مدت دو هفته اعلام کرده که نمایشگاه تخصصی مبلمان  و دکوراسیون داخلی در رشت در حال برگزاری است.

گیلان - آیا برگزاری چنین تجمعاتی بازی کردن با جان مردم نیست؟ مسئولیت عواقب برگزاری چنین نمایشگاهی به عهده کدام سازمان است؟

در تبلیغات گسترده محیطی این نمایشگاه، تاریخ برگزاری از ۲۷ آبان تا یکم آذر سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اعلام شده است!

در حالی چنین نمایشگاه هایی از سوی سازمان همیاری شهرداریهای استان گیلان برگزار می شود که شهر رشت در وضعیت قرمز قرار داشته و این شهر شرایطی سخت و شکننده به لحاظ شیوع کرونا دارد.

اینکه سازمان همیاری شهرداریهای استان گیلان با کدام مجوز و هدفی چنین اقدامی پر مخاطره ای  را در دستور کار دارد در هاله ای از ابهام است.

اینگونه نمایشگاه ها نیازمند اجتماعات بزرگ انسانی است و مشخص نیست این سازمان چگونه می خواهد خطرات و ریسک های ناشی از برگزاری چنین نمایشگاه هایی را به حداقل برساند؟

اینکه متولی تصمیم گیری نهایی در خصوص برگزاری چنین نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان گیلان کدام نهاد یا سازمان است؟ و یا سلامت و حفظ جان مردم در این روزها برای مسئولان سازمان همیاری شهرداریهای استان گیلان در چه درجه‌ای از اهمیت قرار دارد؟ یا اینکه مسئولیت عواقب برگزاری چنین نمایشگاهی به عهده کدام سازمان است؟ سوالات دیگری است که مسئولین ستاد مقابله با کرونای استان گیلان باید پاسخ دهند.

وقتی ستاد مقابله با کرونا بیشتر اصناف کشور را موظف می کند از ساعت ۱۸ تعطیل کنند ، چرا چنین اجازه ای برای برگزاری نمایشگاه تخصصی مبلمان و دکوراسیون داخلی داده می شود؟ آیا برگزاری چنین تجمعاتی بازی کردن با جان مردم نیست؟

به نظر می رسد در هر شرایطی اگر چنین تجمعاتی همچنان ادامه داشته باشد، باید شاهد آمار بالای مبتلایان به کرونا و مرگ و میر در ایران باشیم.