آیا شیرزاد بخاطر پاکبان‌ها نیز ضرب الاجل می‌گذارد؟!

آیا شیرزاد بخاطر پاکبان‌ها نیز ضرب الاجل می‌گذارد؟!

به گزارش رشت۲۰- دو هفته قبل بود که فاطمه شیرزاد در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت از تعیین ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته برای پیمانکار شهرداری بجهت جمع‌آوری مخازن زباله شکسته در سطح شهر رشت خبر داد.

پس‌ازاین تعیین ضرب‌الاجل، پیمانکار شهرداری بنا به دستوری که دریافت کرده بود مخازن زباله شکسته را جمع‌آوری کرد اما مخزن جدیدی جایگزین نکرد زیرا اساساً دستوری از این باب دریافت نکرده بود.

 

یک هفته بعد اما فاطمه شیرزاد مجدداً در پی انتقادات صورت گرفته نسبت به قرار نگرفتن مخازن جدید بجای مخازن شکسته جمع‌آوری‌شده، دستور داد تا هرچه سریع‌تر مخازن جدید در مکان‌های قبلی قرار بگیرد که البته تا به این لحظه خبری رسمی در خصوص قرار گرفتن مخازن جدید منتشر نشده است.

 

حال اما دو هفته پس‌ازاین ضرب‌الاجل تعیین کردن‌های شیرزاد، برای چندمین بار طی دو ماه گذشته حادثه‌ای تلخ برای پاکبان‌های شهر رشت به‌واسطه در اختیار نداشتن البسه مناسب و شبرنگی رخ داد و بار دیگر یک پاکبان شهر رشت دچار سانحه شد.

 

البته دراین‌بین در اختیار نداشتن تجهیزات کافی توسط پیمانکاران خود موضوع قابل‌تأمل دیگری است که باید به آن توجه شود. به‌گونه‌ای که در واقع پیمانکار بجای استفاده از ماشین‌آلات برای نظافت جدول میانی خیابان از پاکبان‌ها استفاده می‌کند و در اختیار البسه مناسب و شبرنگی برای پاکبان‌ها نیز موجب حوادثی این چنینی می‌شود.

 

در پایان انتظار می‌رود رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری ضرب‌الاجلی برای تأمین ماشین‌آلات رفت‌وروب و تأمین البسه زمستانی مناسب به همراه شبرنگ برای پیمانکار شهرداری تعیین کند و ضمانت اجرایی مناسبی نیز برای آن در نظر بگیرد.