آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود

آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود

امام جمعه موقت رشت آیت الله هاشمی را مورد وثوق امام راحل و محبوب ملت دانست و گفت: آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود و با دست خالی دستاوردی والا در عرصه سازندگی کشور کسب کرد.

77751957 86261496befdb 300x200 - آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا جت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با اشاره به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران آغاز نهضت امام(ره) علیه رژیم پهلوی، اظهار کرد: آیت الله هاشمی از معدود طلابی بود که با عشق و علاقه به راه امام هستی خویش را در طبغ اخلاص گذاشت و شکنجه های ساواک را به جان خرید، اما حتی یک قدم از مواضع انقلابب عقب نشینی نکرد .
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی چه در مبارزات پیش از انقلاب و چه در مقامات متعدد پس از پیروزی انقلاب هرگز ثبات شخصیتش را از دست نداد، افزود: وقتی ایشان بعد از سال های جنگ اداره امور کشور را بدست گرفت، ایران در شرایط سختی بود، اما با کیاست و درایت توانست توفیقات ارزشمندی پیدا کند و کشور را در شرایط بالای قرار دهد .
امام جمعه موقت رشت آیت الله هاشمی را جانشین امام و رهبری در اداره امور جنگ دانست و خاطرنشان کرد: اداره امور جنگ به عنوان یکی از مهمترین ارزش های فکری و عملی ایشان در خور تحسین است. پیام تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی از بسیاری از کشورها عظمت والا و توانمندی فوق العاده ایشان را نشان می دهد .
حجت  الاسلام صدیق عربانی ایشان را مورد وثوق امام راحل و محبوب ملت دانست و گفت: آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود و با دست خالی دستاوردی والا در عرصه سازندگی کشور کسب کرد .
این کارشناس دینی هوش سرشار، اخلاص، آزادگی، …