آیت الله قربانی چرا از امامت جمعه رشت کنار رفت

آیت الله قربانی چرا از امامت جمعه رشت کنار رفت

امام جمعه سابق رشت در ادامه با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته است، گفت: دو بار در ایراد خطبه‌ها حالم به هم خورد و در پی آن نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشتم و از کسالت و ناتوانی خود در اقامه نماز جمعه اطلاع دادم و الحمدلله با موافقت معظم له، عالمی دانشمند برای تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان منصوب‌شده است.

به گزارش رشت ۲۰ ، و به نقل از حوزه ، آیت الله زین العابدین قربانی، شامگاه پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه امام جمعه رشت، در سالن غدیر استانداری، ضمن تشریح ارسال نامه خود به مقام معظم رهبری، خواستار وحدت‌گرایی و لزوم تعامل همه‌جانبه با نماینده ولی‌فقیه جدید در استان شد و گفت: استان بیش از هر چیزی دیگری نیازمند تعامل و وحدت همه‌جانبه است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اشتغال در استان گیلان، افزود: تاکنون ۶۲۷ خانه محرومین برای شهروندان رشت با همکاری خیرین و نیکوکاران در شهر رشت ساخته‌ام و لازم است گره‌های اقتصادی در گیلان به همت همه‌جانبه باز شود.

آیت الله قربانی با اشاره به ساخت فاز نخست حوزه علمیه بزرگ امیرالمومین (ع) رشت ادامه داد: باید در گیلان طلابی تربیت شوند که پیرو راه آیت‌الله بهجت باشند.

امام جمعه سابق رشت در ادامه با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته است، گفت: دو بار در ایراد خطبه‌ها حالم به هم خورد و در پی آن نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشتم و از کسالت و ناتوانی خود در اقامه نماز جمعه اطلاع دادم و الحمدلله با موافقت معظم له، عالمی دانشمند برای  تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان منصوب‌شده است.

امام جمعه سابق رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بهار و زنده شدن بعد از موت طبیعت، اظهار کرد: با آغاز بهار و نزول بارش‌های آسمانی سرسبزی همه‌جا را فرامی‌گیرد، اما این سبزی پایدار نیست و با وزش باد از بین می‌رود، بنابراین مسئولیت‌ها در این دنیا همیشگی نیست و زودگذر هستند و علاوه بر زودگذر بودن بر غره انسان نیز افزوده می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید از فرصتی که به انسان داده‌ شده، درست استفاده شود گفت: ۸۵ سال از عمر من گذشته که حدود ۷۰ سال آن را طلبه بوده و هستم و ۶۵ سال آن را درراه تبیین دین و مبارزه با استکبار و پیروی از امام و رهبری گذرانده‌ام.

نماینده سابق ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پشت سر گذاشتن دوران سخت قبل از انقلاب، گفت: در دادگاه‌های قبل از انقلاب به دلیل تبلیغ برای امام(ره) و انقلاب محاکمه شدم، درحالی‌که هیچ‌کس سلام ما را جواب نمی‌داد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی دوران بهار ما آغاز شد و توانستیم به جامعه خدمت کنیم.

آیت‌الله قربانی همچنین به تشریح دلیل استعفای خود از نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در آن زمان کتب‌هایی درباره وهابیت نوشته و توزیع‌شده بود که به دلیل کمبود وقت از نمایندگی مجلس استعفا کردم و مشغول به نوشتن کتاب در جواب کتب وهابی شدم.