«ابی» دستمال فروش آوازخوان رشت دستگیر شد

«ابی» دستمال فروش آوازخوان رشت دستگیر شد

اتهام:درگیری با سه جوان در سلیمانداراب/یک جوان به کما رفته بود

photo 2016 11 16 19 43 51 - «ابی» دستمال فروش آوازخوان رشت دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از دستگیری دستمال فروش آوازخوان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رحیم شعبانی با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره درگیری در شهریورماه سال جاری توسط فردی بانام مستعار ابی دستمال فروش با سه جوان در خیابان سلیمان داراب رشت و به کما رفتن یکی از این سه جوان، دستگیری دستمال فروش متواری در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت بابیان اینکه دستمال فروش آوازخوان که پس از مجروح کردن این جوان با چاقو به استان‌های هم‌جوار متواری شده بود، روز گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مأموران انتظامی کلانتری ۱۲ در رشت دستگیر شد، افزود: متهم دستگیرشده به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ شعبانی در پایان با اعلام اینکه پس از متواری شدن متهم اخبار کذبی مبنی بر خودکشی وی در زندان در فضای مجازی منتشرشده بود،
بیان داشت: برابر ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به‌قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به‌وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأسا یا به‌عنوان نقل‌قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به‌طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

«ا آ» مرد جوانی است که طی سال‌های گذشته در خیابان‌های رشت به فروش دستمال‌کاغذی مشغول بود. او با ایجاد تغییراتی در ترانه‌های خوانندگان مشهور پاپ و گنجاندن کلمات جدید موفق به جلب نظر رهگذران زیادی می‌شد.
هم‌زمان با فراگیر شدن شبکه‌های موبایلی تعداد زیادی از شهروندان رشتی با گرفتن فیلم و عکس و انتشار آن در تلگرام و اینستاگرام او را به یکی از چهره‌های مشهور این شهر تبدیل کرده‌اند.
شهریورماه و همزمان با انتشار اخباری مبنی بر قتل و خودکشی این جوان گفته شد که جوان به کما رفته یکی از قهرمانان وزنه برداری گیلان بود که بعد از وارد شدن ضربات چاقو چند روز در حالت اغما قرار داشت که در بیمارستان پورسینا مداوا شد و اکنون در حال گذراندن دوران نقاهت خود است.