اتحاد، همدلی و همسونگری رمز موفقیت برای برون رفت از مشکلات فعلی جامعه است

اتحاد، همدلی و همسونگری رمز موفقیت برای برون رفت از مشکلات فعلی جامعه است

به گزارش رشت۲۰، عصرامروز در شورای اداری استان با قدردانی از زحمات ۱۷ ساله حجت الاسلام والمسلمین زین العابدین قربانی ، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی بعنوان نماینده جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت معرفی شد.

استاندار گیلان دراین مراسم گفت: باید بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت های استان و در سایه همدلی و وحدت بیشتر، برای بهبود زندگی و معیشت مردم، گام های موثری برداریم.

دکتر مصطفی سالاری در این نشست که عصر امروز در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: گیلان ظرفیت های بسیاری دارد که منابع و نیروی انسانی مهمترین آنهاست و در تاریخ استان، علما و بزرگان بسیاری از جمله آیت الله بهجت، آیت الله احسانبخش و نظایر این بزرگواران ظهور کرده و منشأ اثر بوده اند.

وی با بیان اینکه گیلان تاریخ درخشانی در بخش های مبارزاتی و دیگر عرصه ها دارد، افزود: در کنار موارد ذکرشده، مواهب خدادادی متعدد، تاریخ درخشان، فرهنگ مترقی، طبیعت زیبا و مواردی از این دست، در گیلان وجود دارد و باید بتوانیم از این مولفه ها برای بهبود زندگی و معیشت مردم بهره بگیریم.  استاندار گیلان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، تحقق این مهم را در دستور کار نهادها و ارکان استان عنوان کرد و گفت: به طور قطع حضور آیت الله رسول فلاحتی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و تقویت بیش از پیش وحدت، اتحاد و همدلی می تواند ما را در نیل به این مهم، یاری رساند.

وی آیت الله فلاحتی را از فرزندان استان و کسی که نسبت به ظرفیت های گیلان دارای شناخت است، عنوان و ابراز امیدواری کرد که با همدلی و هم راستایی بیشتر، بتوانیم وظایف خود را در قبال مردم گیلان انجام دهیم.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مواضع، نظرات و ارشادات آیت الله قربانی؛ او را دارای صفا، صداقت و صمیمیت خواند و گفت: هرجا در خارج از استان، نامی از ایشان برده می شد؛ به لحاظ تالیفات، سوابق مبارزاتی و … نامی شناخته شده بود و این، بسی باعث افتخار است.

وی آیت الله قربانی را از افتخارات ارزشمند استان و کشور دانست و ادامه داد: آثار علمی او، بخشی از شناسنامه و هویت گیلان است و امیدواریم این برکات ادامه داشته باشد و قدرشناس نقش پدرانه و ناصحانه ایشان هستیم.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی: به رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته گفت: من به مقام معظم رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت و کناره‌گیری ما موافقت کرد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری با اشاره به بهار و زنده شدن بعد از موت طبیعت اظهار کرد: با آغاز بهار و نزول بارش‌های آسمانی سرسبزی همه‌جا را فرامی‌گیرد اما این سبزی پایدار نیست و با وزش باد از بین می‌رود.

وی با تشبیه بهار و مسئولیت در دنیا افزود: مسئولیت‌ها در این دنیا همیشگی نیست و زودگذر هستند و علاوه بر زودگذر بودن بر غره انسان نیز افزوده می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید از فرصتی که به انسان داده‌شده درست استفاده شود گفت: ۸۵ سال از عمر من گذشته که حدود ۷۰ سال آن را طلبه بوده و هستم و ۶۵ سال آن را درراه تبیین دین و مبارزه با استکبار و پیروی از امام و رهبری گذرانده‌ام.

نماینده سابق ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پشت سر گذاشتن دوران سخت قبل از انقلاب گفت: در دادگاه‌های قبل از انقلاب به دلیل تبلیغ امام محاکمه شدم درحالی‌که هیچ‌کس سلام ما را جواب نمی‌داد اما با پیروزی انقلاب اسلامی دوران بهار ما آغاز شد و توانستیم به جامعه خدمت کنیم.

آیت‌الله قربانی به تشریح دلیل استعفا خود از مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در آن زمان کتب‌هایی در خصوص وهابیت نوشته و توزیع‌شده بود که به دلیل کمبود وقت از نمایندگی مجلس استعفا کردم و مشغول به نوشتن کتاب در جواب کتب وهابی شدم.

وی با اشاره به ناتوانی در اقامه نماز جمعه گفت: دو بار در ایراد خطبه‌ها حالم به هم خورد و در پی آن نامه‌ای به رهبری نوشتم و از عجز خود در اقامه نماز جمعه اطلاع دادم و الحمدالله عالمی دانشمند در تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان منصوب‌شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خواستار وحدت‌گرایی و لزوم تعامل همه‌جانبه از سوی نماینده ولی‌فقیه جدید در استان شد و گفت: استان بیش از هر چیزی دیگری نیازمند تعامل و وحدت همه‌جانبه است.

آیت‌الله قربانی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اشتغال در استان گیلان گفت: تاکنون ۶۲۷ خانه محرومین برای شهروندان رشت با همکاری خیرین و نیکوکاران در شهر رشت ساخته‌ام و لازم است گره‌های اقتصادی در گیلان به همت همه‌جانبه باز شود.

وی با اشاره به ساخت فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومین (ع) رشت گفت: باید در گیلان طلابی تربیت شوند که پیرو راه آیت‌الله بهجت باشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته گفت: من به مقام معظم رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت و کناره‌گیری ما موافقت کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری: امیدوارم آینده استان گیلان در حوزه‌های فرهنگی و ایمانی به‌ویژه برای جوانان آینده بهتری باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری عصر امروز در مراسم معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت اظهار داشت: درخت پربرکت انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی رسید و ۱۴ است که مردم ما از سایه این شجره طیبه بهره‌مند هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه شاخ و برگ شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران در سراسر کشورهای اسلامی امتداد پیدا کرده است تصریح کرد: نمازهای جمعه یکی از اصلی‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی است.

حاج‌علی‌اکبری نمازهای جمعه را اصلی‌ترین محل ایجاد وحدت، بصیرت و تبیین معارف و مواضع انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: نمازهای جمعه از ابتدای انقلاب محلی برای سازماندهی تجمعات اجتماعی بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری خدمت به مردم گیلان را خدمت به هویت کشور می‌دانند تصریح کرد: از نظر رهبری استان گیلان نماد هویت ایران اسلامی است و مردم گیلان باید به این امر افتخار کنند.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به سوابق درخشان آیت‌الله قربانی و تجلیل از او خاطرنشان کرد: انتصاب آیت‌الله فلاحتی را تبریک می‌گویم و امیدوارم آینده استان گیلان در حوزه‌های فرهنگی و ایمانی به‌ویژه برای جوانان آینده بهتری باشد.

آیت‌الله قربانی باعث افتخار استان هستند و در هرجایی که نامشان برده می‌شود نامشان به انقلابی گری و صداقت شناخته می‌شود، در هر نشستی صفا و صمیمیت آیت‌الله را قلبا حس می‌کردیم.

محمدی‌گلپایگانی: علاقه مردم به مقام معظم رهبری علاقه‌ای الهی است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه علاقه مردم به رهبری علاقه‌ای الهی و معنوی است گفت: بنا بر آیات قرآن کسانی که اعمالشان برای خدا باشد خداوند نیز محبتشان را در دل مردم قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد محمدی گلپایگانی عصر امروز در مراسم معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اظهار داشت: من خاطره خوشی از استان گیلان دارم و آن هم مربوط به سفر مقام معظم رهبری به گیلان و استقبال چشمگیر مردم از ایشان است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه علاقه مردم به رهبری علاقه‌ای الهی و معنوی است خاطرنشان کرد: بنا بر آیات قرآن کریم کسانی که اعمالشان برای خدا باشد خداوند نیز محبتشان را در دل مردم قرار می‌دهد.

محمدی گلپایگانی با اشاره به برکات و فضائل ماه رجب تصریح کرد: ولادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) اصلی‌ترین روز این ماه است چرا که حضرت علی(ع) فردی بود که در لیلهالمبیت حاضر شد تا جان خود را فدای پیامبر‌اکرم(ص) کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی افزود : اکنون وظیفه ی ما حمایت از نماینده جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت برپایی نماز جمعه گفت : ۹۰۰ امام جمعه در کشور مردم را به تقوای و پرهیز از بدی و نفاق دعوت می کنند که از این نعمت بزرگ ، ملت های دیگر بی بهره اند.
رییس دفتر مقام معظم رهبری به سجایای اخلاقی آیت الله قربانی نماینده سابق ولی فقیه در گیلان اشاره کرد و افزود : ایشان ۱۷سال نماینده ی ولی فقیه در گیلان و ۲۳ سال امام‌ جمعه ی لاهیجان ‌بود و تالیفات بسیاری دارند ، ایشان ریش شان را در این راه سفید کردند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در ادامه گفت : برای انتخاب نماینده جدید ولی فقیه در گیلان ۱۰ گزینه داشتیم که بین آنها آقای فلاحتی انتخاب شد.
وی گفت : آقای فلاحتی هم‌ از لحاظ علمی بسیار برجسته هستند و در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور داشتند و ویژگی های روحی و معنوی شاخصی دارند که مورد توجه رهبری هستند.

نماینده ی جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه ی رشت هم گفت : اتحاد، همدلی و همسونگری رمز موفقیت برای برون رفت از مشکلات فعلی جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین رسول فلاحتی گیلانی افزود : تاکید رهبری بر پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه است و اینجانب تلاش می کنم با حفظ آرامش در جامعه ، زمینه ی تعامل و همدلی را برای تحقق روند توسعه فراهم کنم.
وی با بیان گیلان اندیشمندان و نخبگان فراوانی دارد که در داخل و خارج استان مشغول فعالیت هستند تصریح کرد : اگر همسو باشیم می توانیم این ظرفیت ها را برای شکوفایی هرچه بیشتر استان به کار بگیریم.
نماینده ی جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه ی رشت به سابقه غنی فرهنگی و دینی گیلان اشاره کرد و گفت : ظهور بزرگان برجسته چون سلار دیلمی در تاریخ تشیع ، بیانگر جایگاه ویژه ی گیلان در پرورش عالمان برجسته ی دینی است.
حجت الاسلام و المسلمین رسول فلاحتی گیلانی با اشاره به نامگذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی ، از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد : حمایت به معنای خرید نیست بلکه تلاش برای بهره گیری از ظرفیت ها و تبلور استعدادها در بستر تولید و اشتغال است.
نماینده پیشین ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت هم با بیان اینکه بهار مسئولیت های ما کوتاه است گفت : در نامه ای به رهبر انقلاب اسلامی نوشتم هر کسی را جای من انتخاب کنید با تمام توان از او حمایت می کنم.