اتهامات محسن میرابی علیه مردم و فرماندار انزلی | حیدری آزاد واکنش نشان داد حاشیه جدید برای ملوان

اتهامات محسن میرابی علیه مردم و فرماندار انزلی | حیدری آزاد واکنش نشان داد

به گزارش رشت۲۰-محسن میرابی در گفت و گویی درخصوص واگذاری مالکیت باشگاه ملوان بندرانزلی اظهار داشت: به خاطر یکی دو بندی که در قرارداد داشتیم و نمی‌خواستم اجرا کنم؛ به خاطر جوی که در انزلی می‌دیدم و آدم‌های ناسالمی که دور این تیم وجود داشت و هر کاری می‌کردند تا دست کوتاه‌شده‌شان را دوباره به تیم برگردانند نخواستم تیم را نگه دارم. ولی همه هزینه‌هایی که برای این تیم کردم را باید به من برگردانند. ضمنا باید بگویم که از اینجا به بعد برای ملوان تیمداری کردن کار ساده‌ای است چون پنجره نقل و انتقالات باشگاه را من باز کردم، هزینه ورود به مسابقات را من دادم، هزینه کارت بازی و ایفمارک همه بازیکنان ملوان را من پرداخت کردم.

.jpg - اتهامات محسن میرابی علیه مردم و فرماندار انزلی | حیدری آزاد واکنش نشان داد

او ادامه داد: همه کارهای باشگاه انجام شده و از این به بعد فقط  ملوان باید مسابقات حضور پیدا کند و کار سخت دیگری وجود ندارد اما تازه فهمیدم چرا ملوان در این شهر نمی‌تواند مثل سپاهان، صنعت نفت آبادان، ذوب‌آهن، فولاد و بقیه تیم‌هایی که اسم و رسم‌دار هستند و در لیگ حضور دارند باشد و آن به خاطر حضور آدم‌های کثیفی است که دور و بر این تیم زندگی می‌کنند. من پیامی از فرماندار انزلی دارم که در آن شهر می‌خواست به من بازیکن تحمیل کند و حتما چیزی رد و بدل می‌شد که این فرماندار کلی زور می‌زد که قرارداد بازیکن موردنظرش بسته شود؛ وقتی که کارشان را انجام ندادم همه‌شان با من دشمن شدند. به جز حاج‌آقای حسن خسته‌وند که نماینده مردم انزلی در مجلس بودند، همه کسانی که اطراف من بودند یک درخواستی داشتند.

 

“یعنی همه اینها می‌خواستند در تیم یک سهمی داشته باشند؟” میرابی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: من پیام فرماندار انزلی را دارم که مشخصات بازیکن برایم فرستاده و به من زنگ زده که این بازیکن بودنش برای من خیلی مهم است و باید در تیم حضور داشته باشد. اگر این تیم درست می‌شد منافع آنها به خطر می‌افتاد. وقتی من به ملوان آمدم در تیم‌های پایه‌ای ملوان هزار مورد ثابت شده دیدم که حتی علنی به خودشان هم گفتم که من چه چیزهایی را از آنها دیدم. پدر و مادرها و والدین خیلی از آنهایی که در تیم‌های پایه‌ای بودند و خیلی اتفاقها برایشان افتاده بود، مستقیما با من تماس می‌گرفتند و اسناد و مدارک خیلی چیزها را آوردند. وقتی من آمدم این آدمها را دونه به دونه بیرون ریختم.

 

“چه کارهایی انجام می‌دادند؟ مثلا دلالی می‌کردند؟”  مالک اسبق ملوان در واکنش به این سوال افزود: خیلی بیشتر از دلالی بود. ملوان یک اسم است که از این اسم فقط یک اسم باقی مانده است. یک منبع درآمدی است برای ۵۰۰ نفر که زندگی‌شان را از راه کثیف بگذرانند. ۹۰ درصد آقایانی که در باشگاه هستند دستشان در کارهای کثیف است. به غیر از آقایان کرامتی، دلاوری و یکی دو تا از آنها که سالم هستند بقیه دستشان در یک کاسه است و با همدیگر این کارها را انجام می‌دهند. من یک چیزهایی را در انزلی دیدم که در کل عمر فوتبالی خودم ندیده بودم.

 

او ادامه داد: با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند بازیکن موردنظر ما را جذب کن و اگر به حرفشان گوش نمی‌کردم برایم حرف درست می‌کردند که این آقا شرط‌بند است، قمارباز است، دیسکو دارد و…! اسامی بازیکنانی که برای ملوان جذب کرده‌ام معلوم است؛ همه این بازیکنان سابقه‌ بازی در  لیگ یک، برتر را داشتند و از بهترین‌های تیم‌هایشان بودند ولی شما بروید و ببینید که در سالهای گذشته چه بازیکنانی را جذب کرده بودند.

 

میرابی افزود: اسامی بازیکنانی که به من پیشنهاد می‌کردند را دارم که گیر بودند و اصرار می‌کردند که این بازیکنان را برای ملوان جذب کنم و بهترین‌ بازیکنانی که معرفی می‌کردند در دسته یک گیلان بازی می‌کردند این بازیکنان بومی، نابغه و بااستعداد هستند، در دسته یک گیلان بازی می‌کردند اما این بازیکنان نمی‌توانستند در ملوان بازی کنند و این تیم را مدعی لیگ برتر کنند. یک شهر دنبال این بودند تا ملوان نتیجه نگیرد و به عقیده من این تیم امسال یا سال بعد به لیگ دو سقوط می‌کند حالا می‌خواهد با پژمان نوری باشد، مازیار زارع باشد یا می‌خواهند مورینیو را بیاورند حتی با مورینیو هم سقوط می‌کنند! چون مشکلات این تیم به یک یا دو نفر ختم نمی‌شود بلکه مشکلات این تیم زنجیره‌ای است؛ زنجیره آدمهایی که در این تیم کار می‌کنند کثیف هستند.

 

حضور نوری، زارع و احمدزاده را چطور می‌بینید؟ میرابی گفت: نصف این جریانات، شایعه‌سازیها و حاشیه‌سازیهایی که برای من می‌شد از روز اول با این آقایان انجام می‌شد چون در مورد پژمان نوری و مازیار زارع من چیزی نداشتم ولی از دید بنده که از دیرباز در لیگ برتر هم ۱۰ سال بازی می‌کردم محمد احمدزاده سرمربیگری تیم‌هایی که در لیگ برتر بر عهده می‌گرفتند به لیگ یک سقوط می‌کردند. این آقا از دید بنده چیزی نداشت که بخواهد به تیم من اضافه کند. تا روزی که در انزلی بودم به این آقا تیم نمی‌دادم چون با ملوان نتیجه نمی‌گرفت. نه فقط با ملوان بلکه با برق شیراز، پیکان، فجرسپاسی شیراز هم موفق نبود. تمام این حواشی را به وجود آورد تا سرمربی ملوان شود.

 

میرابی درباره اینکه تیم را تحویل داد یا خیر گفت: بله بنده همه کارهای ریز و درشت ملوان را انجام دادم و شسته رفته تحویل دادم و کارهایی که من برای ملوان انجام دادم هیچ انزلی‌چی‌ای نکرده و نخواهد کرد. تمامی قراردادهای ملوان در فدراسیون فوتبال زیر ۳۰۰ میلیون تومان ثبت شده. قیمت گرانترین بازیکن ما ۱۰ و ۲۰ میلیون تومان ثبت شده‌اند. کدام انزلی‌چی این خدمتها را تابه حال برای ملوان کرده است؟ این تیم تا آخر سال به هیچ‌کس بدهکار نیست. یک چیز ساده در مورد بازی آخرمان مقابل فجرسپاسی به شما بگویم؛ ۱۹ بلیت تهران به شیراز گرفتیم، سه بازیکن را در تهران جا گذاشتند، سه بازیکن خودشان را به مصدومیت زدند و نیامدند و سه بازیکنی که کارت بازی برایشان صادر نشده بود را بردند. مسئول این کم‌کاریها من نیستم و سرپرستی است که نیروی دریایی سر کار گذاشته است. از ۱۹ بلیتی که برای بازیکنان گرفته شده ۹ بازیکن را نبردند و به جایش چندتا بازیکن جوان را با اتوبوسی که قرار بود کادر پزشکی را ببرد و جابه‌جا کند بردند. تیمی که ۹ بازیکن اصلی خودش را نداشته باشد معلوم است که چگونه بازی می‌کند، چهار گل که کم است ۴۰ تا گل باید بخورد. مگر یک تیم چندتا بازیکن دارد؟! روزبه چشمی و پژمان منتظری را از استقلال درآوردند این تیم نتوانست نتیجه بگیرد. پس با نبود ۹ بازیکن ما چکار می‌کردیم؟!

 

او خاطرنشان کرد: ما خیلی برای ملوان هزینه کردیم در صورتی که این باشگاه قبلا هیچ پولی نداشت. با این حال مدام برای ملوان حواشی درست می‌کردند. پول هر فاکتوری که برایم می‌آورند را تقبل می‌کردم. امسال یک میلیارد و ۶۵۰ تومان برای این تیم خرج کردم در صورتی که پارسال حتی یک میلیارد هم برای ملوان خرج نکرده بودند. از این به بعد وضعیت ملوان خرابتر و بدتر از اینها خواهد شد چون من به عینه چیزهایی را دیدم که با اطمینان این حرف را می‌زنم.

 

میرابی در ادامه توضیحاتش برای درآمدزایی ملوان گفت: من برنامه‌های بیزینسی برای ملوان داشتم، با یک مدیرعامل بزرگ توافق کرده بودم، با اسپانسرهای بزرگی  داشتم قرارداد می‌بستم. با اپلیکیشن‌های بزرگ مثل روبیکا و ایرانسل قرارداد بستم که این باشگاه به یک درآمد واقعی برسد و پیشرفت کند ولی هر چیزی لیاقت می‌خواهد.

 

بازهم حاضر هستید در فوتبال ایران تیمداری کنید؟ محسن میرابی دراین خصوص عنوان کرد: اگر این دفعه بخواهم تیمداری کنم وارد شهری می‌شوم که نسبت به آن شهر شناخت داشته باشم. حتما با تیم اسم و رسم‌داری همکاری خواهم کرد. اشتباهی که در انتخاب ملوان کردم را دیگر تکرار نمی‌کنم. دیدی که نسبت به شهر انزلی داشتم با چیزهایی که دیدم خیلی متفاوت بودند. بازهم تیمداری خواهم کرد چون گوشت، پوست و استخوانم از فوتبال است و از بچگی با فوتبال بزرگ شد و با تیمی خواهم آمد که از ملوان اسم و رسم‌دارتر باشد.

 

او ادامه داد: برای تیمداری وارد شهری می‌شوم که مردم آن شهر قدردان باشند. دو سال و خرده‌ای پنجره نقل و انتقالات ملوان بسته بود که من این مشکل را حل کردم اما کسی نمی‌توانست این مشکل را حل کند چون کسی حاضر نبود حتی ۱۰۰۰ تومان برای این تیم هزینه کند و هیچکس بابت باز شدن پنجره نقل و انتقالات ملوان از من تشکر نکرد حتی یک نفر. بلافاصله بعد از اینکه پنجره نقل و انتقالات ملوان باز شد همه با من تماس می‌گرفتند و پیام می‌دادند که احمدزاده را به تیم بیاور و چرا فلانی را آوردی و چرا فلانی را نیاوردی! ۲۰ تا بازیکن اسم و رسم‌دار به تیم آوردم اما با حاشیه‌هایی که به وجود آوردند همه این بازیکنان را فراری دادند. این مردم مردمانی نبودند که من باید به آنها خدمت می‌کردم. به یکسری از انزلی‌چی‌ها و آدمهایی که در خطه گیلان هستند احترام می‌گذارم. از آقای خسته‌وند خیلی  تشکر می‌کنم. برای ایشان هم خیلی حرف و حدیث درست کردند در صورتی که تا دو شب با هم کار می‌کردیم. وقتی به فدراسیون می‌رفتم با ملوان خوب نبودند و کاری برای این باشگاه انجام نمی‌دادند که برای سوال می‌شد که چرا ولی روزهای آخر متوجه شدم که دلیل این همه بی‌توجهی به ملوان چیست چون مردمانی دارد که نه خوش‌استقبال بودند و نه خوش‌بدرقه.

 

میرابی درپایان با اشاره به پیام فرماندار انزلی گفت: پیامی که فرماندار انزلی در مورد بازیکن تحمیلی به من داد را هم منتشر می‌کنم تا آقایان سیاسی ما هم بدانند که داخل این شهر چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. وقتی من بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند ولی یک بار هم بابت اینکه مشکل پنجره نقل و انتقالات ملوان را درست کردم، هزینه‌ها و خیلی کارهای مثبتی که برای این تیم کردم تشکر نکرد. این تجربه خیلی خوبی برای من شد تا با مردمان خوب وارد کار شوم حالا از هر قومی که می‌خواهد باشد. بنده آذری هستم و مطمئنم که اگر برای آذریها این کارها را می‌کردم آنها تا آخر عمرشان محبت‌های مرا فراموش نمی‌کردند. من در انزلی آدمهای خوب هم دیدم اما تعداد این آدمها آنقدر اندک بود که به انگشتان یک دست هم نمی‌رسید. بنده تا به حال به روسیه سفر نکردم اما برایم حرف درآوردند که در مسکو قمارخانه دارم. چطور این امکانپذیر است؛ منی که تا به حال به مسکو نرفتم در آنجا قمارخانه دارم؟! شما وقتی وارد یک کشور می‌شوید حتما باید اقامت آن کشور را بگیرید تا به شما مجوز انجام کاری را بدهند و بدون اجازه و مجوز نمی‌توانید در هیچ کشوری شرکت یا کمپانی تاسیس کنید. ۲۰ جور برای من حرف درآوردند اما هیچکدام از اینها درست نبود و حداقل اگر یکی از آنها درست بود من ناراحت نمی‌شدم. واقعیت‌های زیادی در فوتبال ایران رخ می‌دهد اما کسی چیزی نمی‌گوید. اگر بخواهیم همین‌طور ادامه بدهیم تیم‌های خوبی نابود می‌شوند.

 

پاسخ اسماعیل حیدری آزاد، فرماندار انزلی به آخرین گفت و گوی محسن میرابی

 

با عرض سلام و عرض ادب و احترام، ظاهرا از زمانی که بنده در حمایت از فرزندان این دیار پاک از حضور آقایان پژمان نوری و مازیار زارع قدم پیش نهاده و مقدمات تشکیل جلسه بررسی وَضعیت تیم وحواشی ایجاد شده و عدم ایفای تعهدات مالک موقت تیم آقای محسن میرابی را مهیا نموده و قرارداد ایشان بر اساس مفاد قرارداد منفسخ گردید و درست یک روز پس از حضورم در بین بازیکنان ملوان در زمین تمرین تیم در حسن رود حاضر گردیده ام، مورد غضب برخی از عزیزان که منافع شان در خطر افتاده قرار گرفته ام و اطاق فکری که در پس این موضوع قرار دارد؛ تلاش می نماید به لطایف الحیلی و به هر قیمتی که شده است تلاش های حقیر را زیر سوال برده و نسبت به تخریب حقیر اقدام نمایند.

لذا ضمن ادای احترام به تمامی مردم عزیز و بزرگوار بندر انزلی و همه طرفداران تیم پر افتخار ملوان اعلام می دارم:

بنده به عنوان نماینده عالی دولت محترم و خادم کوچک مردم بزرگ بندر انزلی با وجود این که هیچ گونه مسوولیتی در باشگاه ملوان نداشته و تنها وظیفه نظارت و هماهنگی های لازم برای رفع مشکلات تیم محبوب ملوان را بر عهده گرفتم، باز هم تمام قد پشت تیم پرافتخار ملوان ماندم و علی رغم همه مسوولیت‌ها و مشغله های کاری که داشتم و با وجود این که فرمانداری وظیفه ای برای تیم داری ندارد با برگزاری جلسات متعدد و مختلف با حضور نماینده محترم، فرماندهی ناوگان شمال؛ دادستان محترم و هم چنین جلسات مختلف شورای تامین، برای پیش گیری از حواشی و رفع مشکلات این تیم پر طرفدار و محبوب و اجابت خواسته شهروندان و هواداران متعصب و پر شور ملوان تا پای آبرو از تیم ملوان و مکتبش، از ملوان وافتخاراتش؛ از ملوان و پیشکسوتانش، از ملوان و نام آورانش، دفاع کرده و همچنان پای عهد و پیمانم با مردم شریف؛ غیرتمند و فرهیخته بندر انزلی و دلبستگی های آنان همچون تیم ملوان خواهم ایستاد.

اکنون که با یاری حق و حمایت اعضای محترم شورای تامین، دادستان محترم، امام جمعه محترم و نماینده محترم مردم در مجلس؛ تیم پر افتخار ملوان از متقاضی محترم خرید آقای محسن میرابی که تیم بصورت موقت به ایشان از سوی مسوولین امر سپرده شده بود و بدلیل حواشی ایجاد شده از بدو ورود ایشان و در پی آن انتصاب های شکل گرفته از سوی وی بر دامنه اعتراضات مردمی و طرفداران تیم ملوان افزود و هر بار که افرادی که منتصب خود آقای میرابی بودند و پس از جدا شدن، مباحثی را در رسانه های دیداری و شنیداری مطرح می کردند، این نا رضایتی های مردمی و اعتراضات مردمی از یک سو و عدم اجرای تعهدات قید شده در قرار داد در زمان مشخص باعث گردید بر اساس مفاد قرار داد منعقده و در حضور همه مسوولین ارشد شهرستانی؛ قرار داد وی بعلت عدم ایفای تعهدات علی رغم فرصت مجدد داده شده در جلسه شورای تامین گذشته برای توثیق وثیقه که بصورت تلفنی و در جمع حاضرین در جلسه به وی و وکیل محترم باشگاه ابلاغ گردید، منفسخ و تیم به فرزندان برومند این دیار و ملوان نام آور سپرده شد.

اما لازم می‌دانم بگویم تمام مواردی که آقای محسن میرابی، مالک سابق ملوان در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفته و عنوان کرده: فرماندار بازیکنی را به باشگاه تحمیل کرده و ایشان نپذیرفته و پس از آن، فرماندار باعث ایجاد جو نارضایتی علیه ایشان شده است، کذب محض است چرا که بنده نه فرزندان فوتبالبستی دارم و نه در اقوامم کسی فوتبالیست است و در این شهر زیبا و با مردم عزیز و فرهیخته بندر انزلی و طرفداران پرشور و پیشکسوتان این تیم نیز فامیل و یا قوم و خویشی ندارم که بخواهم بعنوان بازیکن، یا عضو ستادی باشگاه و یا هر عنوان دیگری به تیم معرفی نمایم و این موضوع از اساس کذب محض می باشد.

و تمامی مطالب اعلامی از سوی سر مربی محترم و مدیر فنی محترم و تک تک بازیکنان و عوامل تیم که همگی از منصوبان خود ایشان در ملوان بودند، حکایت از رفتار و کردار سراسر دروغ ایشان دارد و بسیاری از افرادی که ایشان مدعی است که نسبت به پرداخت بدهی آنان اقدام نموده و پنجره نقل و انتقالات را باز کرده است با چک های برگشتی در پی ایشان می باشند و با شکایت مجدد، پنجره نقل وانتقالات بسته شد که حضور بموقع آقای پژمان نوری در فدراسیون فوتبال باعث اخذ فرصت چند روزه جهت اخذ رضایت مجدد از این شاکیان شده است.

ضمن این که مردم فهیم بندر انزلی و طرفداران و پیشکسوتان این تیم از بدو انتخاب ایشان و پس از آن، انتصابات وی و همچنین انتقال بازیکنان به تهران جهت انجام تمرینات وحاضر نشدن در بندر انزلی و دیگر حواشی که اگر بخواهم از آنها یاد کنم؛ مثنوی پنجاه من خواهد شد، معترض بوده و خواهان استرداد تیم از آقای میرابی بودند که در تمامی رسانه های مجازی و حقیقی قابل رویت است.

 

بهر حال بنده به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بندر انزلی، ضمن حمایت قاطع از تیم ملوان و عزیزانی که فرزندان این سرزمین پاک بوده و عهده دار مالکیت موقت این تیم هستند، شکایت از این فرد را به اتهام تهمت و تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب برای خود و فرمانداری بندر انزلی محفوظ می دانم و قطعا از طریق مرجع محترم قضایی؛ پیگیری لازم را انجام خواهم داد تا زین پس، هیچ فردی نتواند با احساسات مردم یک شهر و با عشق هواداران یک تیم پر آوازه، این گونه رفتار نموده و امنیت و آرامش شهری را به مخاطره بیاندازد. چرا که برای تامین امنیت جای جای میهن اسلامی، خون های شهیدان بسیاری ریخته شده است و هیچ شخص و گروهی حق ندارد، امنیت و آرامش یک شهرستان را فدای منافع شخصی خود نماید. ضمنا تمامی پیامک های بنده از زمان حضورشان بعنوان مالک موقت تیم تا لحظه ای که قرارداد ایشان بدلیل عدم ایفای تعهدات و عدم توثیق وثیقه، بنا بر اعلام وکیل محترم باشگاه، جناب آقای اصغر زاده در شورای تامین و با حضور همه مسوولین شهرستان از جمله اعضای محترم شورای تامین؛ نماینده محترم مردم در مجلس، دادستان محترم و امام جمعه محترم و تعدادی دیگر از عزیزان منفسخ گردید، جهت مزید استحضار و قضاوت مردم بزرگوار و طرفداران موجود است.