اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در رشت برگزار شد

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در رشت برگزار شد

همزمان با اربعین حسینی، اجتماع بزرگ سوگواران سید و سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا (ع) در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) رشت برگزار شد.

 82315512 71187441 - اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در رشت برگزار شد
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، مردم عزادار شهر رشت از ساعت ۱۰ امروز (یکشنبه) با حضور در میدان شهدای ذهاب و برپا کردن بیرق های عزا، در سوگ شهادت سالار شهیدان و یارانش اشک ماتم ریختند.
مردم مومن و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت، بار دیگر پرچم های لبیک یاحسین مظلوم را به دست گرفته و با بر تن کردن جامه عزا ، در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی در خیابان ها عزاداری کردند.
مداحان اهل بیت نیز با نوحه خوانی و قرائت مصیبت سیدالشهدا ، ارادت و مودت خود به ساحت آن حضرت را ابراز داشتند.
همچنین همزمان با اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویژه برنامه های این ایام، در بقاع متبرکه شاخص استان گیلان اجرا شد؛ بقعه متبرکه خواهر امام رضا در رشت، امام زاده ابراهیم و مرتضی ماچیان در رحیم آباد رودسر و آقا سیدمحمد کیاکلایه لنگرود از جمله بقاع شاخص گیلان است که ویژه برنامه های اربعین حسینی همه ساله در این مکان ها برگزار می شود.
مراسم های عزاداری چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با طنین انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر به پایان رسید و مردم سوگوار حسینی نماز ظهر و عصر را به جماعت در مصلاهای شهر خود اقامه کردند.