اجرای طرح اشتغال روستایی در ۴۰ روستای آستانه اشرفیه

اجرای طرح اشتغال روستایی در ۴۰ روستای آستانه اشرفیه

به گزارش رشت۲۰ به نقل از ایرنا؛ حمید رضایی روز سه شنبه  با اشاره به برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان اظهار داشت: اجرای این طرح بعنوان یکی از مفاد برنامه ششم در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار داشته و دهیاران و شوراهای اسلامی مناطق روستایی در اجرای آن نقش موثری خواهند داشت.

آستانه - اجرای طرح اشتغال روستایی در ۴۰ روستای آستانه اشرفیه

وی با بیان اینکه اعتبارات طرح اشتغال روستایی به اجرای برنامه های زیر ساختی چون شیلات، جهاد کشاورزی ، تعاون و غیره اختصاص می یابد خاطر نشان کرد: این طرح در ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد روستاییان نقش موثری دارد.

رضایی در ادامه با اشاره به در دست اجرا بودن تعداد ۱۴۲ طرح و پروژه در بخش های مختلف در این شهرستان خاطر نشان کرد: حدود ۴۰ درصد از این طرح ها نیمه تمام است و اتمام این پروژه ها در اولویت برنامه های کمیته برنامه ریزی این منطقه قرار دارد.

وی اعتبار تخصیص یافته در سال جاری را برای اجرای این پروژه ها حدود ۱۸۲ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: از این میزان اعتبار ، ۶۹۰ میلیارد ریال استانی ، ۱۱۰ میلیارد ریال ملی و مابقی نیز مربوط به حوزه راه روستایی است.

فرماندار آستانه اشرفیه یادآور شد: تاکنون ۵۰ درصد از اعتبارات تملک استانی و ۲۰ درصد از اعتبارات جزء ۱۴ و ۷۰ درصد از اعتبارات راه روستایی در این شهرستان تخصیص پیدا کرده است.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.