اجرای طرح “نماز یاوران کوچک” در رشت

اجرای طرح “نماز یاوران کوچک” در رشت

طرح “نماز یاوران کوچک” در ۶۰ مهدکودک رشت اجرا می‌شود.

5332156 638 - اجرای طرح"نماز یاوران کوچک" در رشت

به گزارش خبر فوری رشت ،مسئول آموزش ستاد اقامه نماز گیلان با اعلام این خبر گفت: در این راستا مربیان و مدیران مهدهای کودک آموزش لازم را دیدند تا کودکان را با نماز آشنا کنند.

سیدصادق حجازی افزود: معاونت فرهنگی و آموزش ستاد اقامه نماز گیلان فعال است و به توسعه و ترویج فرهنگ نماز می‌پردازد.

وی با بیان اینکه اردیبهشت ماه مراسم معنوی اعتکاف را با مشارکت دستگاه‌های مربوطه نظیر اداره‌کل تبلیغات اسلامی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه برگزار کردیم، از برگزاری ۱۴۶ نشست و حلقه معرفتی در ایام اعتکاف خبر داد و گفت: در همه شهرستان‌ها تبلیغ فرهنگ نماز انجام شد.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه طرح “منهاج” چند سالی است که در بازار انجام می‌شود، افزود: این طرح با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و ائمه جماعت بازار انجام می‌شود.

حجازی هدف از اجرای طرح “منهاج” را گسترش و رونق بخشی نماز اول وقت در بازار عنوان کرد و گفت: در این راستا مبلغان را به بازار می‌فرستیم تا نماز اول وقت را تبلیغ کنند.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز استان گیلان افزود: طرح “منهاج” در شهرستان‌های تالش، صومعه سرا، فومن، آستانه اشرفیه، رودسر، سیاهکل، لاهیجان، رودبار، رشت و بندرانزلی اجرا می شود.

حجازی از برگزاری طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در استان گیلان خبر داد و گفت: این طرح با هدف توجه بخشی به احکام نماز بیماران اجرا شد و سال گذشته این طرح در بیمارستان رازی و پورسینای رشت نیز برگزار شد.

وی برگزاری طرح نیک و طرح نماز یاوران کوچک را یکی دیگر از اقدامات ستاد اقامه نماز گیلان عنوان کرد و افزود: در این راستا مربیان و مدیران مهدهای کودک آموزش لازم را دیدند تا کودکان را با نماز آشنا کنند.

مسئول آموزش ستاد اقامه نماز گیلان از برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی نماز خبر داد و افزود: در این راستا ۴ هزار عنوان کتاب در استان توزیع شده است.

حجازی خاطرنشان کرد: اجلاس استانی سراسری نماز آذرماه برگزار می‌شود و تیزر مربوطه نیز از صدا و سیما پخش می‌شود.