اجرای طرح «پلیس محله‌محور» در گیلان فرمانده انتظامی گیلان خبر داد

اجرای طرح «پلیس محله‌محور» در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از اجرای طرح «پلیس محله‌محور» در راستای برخورد با ناهنجاری‌ها، کج‌روی‌ها، مزاحمت‌ها و پاکسازی نقاط آلوده در این استان خبر داد.
13950713000641 PhotoA - اجرای طرح «پلیس محله‌محور» در گیلان

سردار محمدرضا میرحیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به کسب رتبه دوم کنترل جرائم در گیلان اظهار کرد: موفقیت مذکور با همکاری، همراهی و پشتیبانی دستگاه‌های قضایی، بسیج و… در استان کسب شده است.

وی به نقش نخست مشارکت مردم در کنترل جرائم در گیلان اشاره کرد و افزود: تلاش‌ها در حوزه پیشگیری با کمک دستگاه‌ها به ویژه مردم قابل قدردانی است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس امروز به صورت محله‌محور برای برخورد با ناهنجاری‌ها، کج‌روی‌ها، مزاحمت‌ها و پاکسازی نقاط آلوده در استان فعالیت می‌کند، تصریح کرد: پلیس با قاطعیت با هماهنگی دستگاه قضایی در زمینه مذکور حرکت می‌کند.

میرحیدری از اجرای طرح‌های مختلف با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، خواسته‌های مردم و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا در گیلان خبر داد و بیان کرد: طرح «گیلان مطهر» بومی شده و با کمک دستگاه‌های فرهنگی، روحانیون و مراکز علمی اجرایی شده است.

وی به الگوگیری از طرح «گیلان مطهر» برای اجرا در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: طرح مذکور به منظور برخورد با ناهنجاری‌ها دنبال می‌شود.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اجرای طرح «صبح صادق» در استان، خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس افتخاری به عنوان بسیجیان مخلص در طرح «صبح صادق» برای کنترل ناهنجاری‌ها و دفاع از ارزش‌ها در حوزه اجتماعی فعالیت می‌کنند.

میرحیدری به اجرای طرح «والعادیات» در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون طرح مذکور در سه مرحله در امر مبارزه با مواد مخدر در استان اجرایی شده و تا پایان سال جاری با قوت با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انجام می‌شود.

* جمع‌آوری معتادان متجاهر در گیلان

وی با تأکید برخورد با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در گیلان، اظهار کرد: معتادان متجاهر برای دفاع از حقوق مردم و برطرف کردن دغدغه خانواده‌ها در استان جمع‌آوری می‌شوند.

رئیس پلیس گیلان در ادامه به حوزه ترافیکی استان اشاره کرد و افزود: حقوق مردم گیلان در حوزه ترافیکی نادیده گرفته شده است.

میرحیدری با بیان اینکه زیرساخت‌های جاده‌ای و محورهای درون و برون‌شهری پاسخگوی حجم ورود مسافران و گردشگران و تعداد خودروهایی ورود به گیلان نیست، تصریح کرد: در موضوع مذکور به مردم آسیب وارد می‌شود ضمن اینکه فشارکاری در حوزه پلیس راه و راهور، جمعیت هلال‌احمر و راهداری بیش از حد است.