اجرای فیبر نوری در رشت بسیار مثبت است ولی به تنهایی کافی نیست/ شهرداری رشت از حالا در حوزه خدمات «شهر هوشمند» استارت کار خود را بزند مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان:

اجرای فیبر نوری در رشت بسیار مثبت است ولی به تنهایی کافی نیست/ شهرداری رشت از حالا در حوزه خدمات «شهر هوشمند» استارت کار خود را بزند

به گزارش رشت۲۰-روز گذشته  پروژه تونل ارتباطی(فیبر نوری) شهر رشت  با حضور معاون وزیر ارتباطات و به همت  سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت و شرکت فناپ تلکام مورده بهره برداری قرار گرفت.

دکتر سعید زاهدی، مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان  با اشاره به آغاز اجرای  طرح فیبر نوری در رشت با استقبال از چنین اقدامی اظهار داشت: هرچند کمی  شهرداری رشت این اتفاق را دیر رقم زد ولی این اتفاق خوبی بود که می تواند برای پیشبرد اهداف شهرداری در ارائه خدمات الکترونیک موثر باشد.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: معتقدیم در حوزه خدمات شهر هوشمند  از حالا باید شهرداری استارت کار خود را بزند و با پیمانکاران مختلف وارد مذاکره شود که  بلافاصله  بعد از آن که زیرساخت آماده شد سرویس هایی که قرار بود به شهروندان ارائه شود در اختیار داشته باشیم.

 

 

 

زاهدی با اعلام این نکته که فیبر نوری یک ابزار ارتباطی است خاطرنشان کرد: اجرای فیبرنوری مثل سیم کشی یک ساختمان می ماند که کمتر به چشم می آید ولی این که  چه چیزهایی روی آن نصب کنیم برای ما ضرورت دارد. وی ادامه داد:  زیرساخت یک لازمه است و به تنهایی کافی نیست و باید به دنبال آن در حوزه سرویس های خدماتی  کار کرد و خدمات در حوزه های مختلف مثل حمل و نقل ، زباله و خدمات در حوزه اداری را در این بستر داشته باشیم.

 

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان با تشریح مزایای سرویس شهر هوشمند نیز بیان داشت: ارائه خدمات در حداقل زمان و بدون محدودیت مکانی بزرگترین رهاورد شهر هوشمند  است. شهروندان خدمات شهری و مراجعان در شهرداری  می توانند کارهای اداری خود در منزل را بدون قرار گرفتن در ترافیک و طی مسافت از طریق اپلیکیشن های موبایل انجام دهند و کلیه خدمات شهری به صورت مکانیزه قابل ارائه خواهد بود.

 

وی با اشاره به کمک استانداری گیلان در این رابطه نیز گفت: باتوجه به جایگاه حاکمیتی استانداری و جایگاه نظارتی حوزه فناوری و ارتباطات  ما قطعا جلسات مختلفی در این زمینه با شهرداری خواهیم داشت که تک تک سامانه ها را باهم پیش ببریم و با بررسی و ارزیابی بتوان با حداقل هزینه ممکن حداکثر خدمات به شهروندان ارائه شود.