اجرای موفق طرح تفکیک زباله در گیلان

اجرای موفق طرح تفکیک زباله در گیلان

برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی ، ۵۱ نقطه دفن زباله در استان به ۱۵ نقطه متمرکز کاهش یافت

463300 809 1024x576 - اجرای موفق طرح تفکیک زباله در گیلان

میانگین اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرهای گیلان بیش از ۷۰ درصد است.
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان  در ششمین جلسه اعضای کارگروه مدیریت پسماند گیلان با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا گفت : میانگین تفکیک پسماند از مبداء در شهرهای گیلان ۷۳ و نیم درصد و میزان مشارکت  شهروندان در این طرح ۴۶ درصد است.
آقای شعبان پور افزود : بر اساس برنامه ریزهای انجام شده ، درصد اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء  در گیلان باید به  ۱۰۰ درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به رویکرد مسئولان استان برای ساماندهی بهداشتی مراکز دفن زباله ، گفت : برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی ، ۵۱ نقطه دفن زباله در استان به ۱۵ نقطه متمرکز کاهش یافت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار افزود :‌ با دفن بهداشتی زباله ، هدایت شیرابه ها به لایه های ایزوله شده و کاهش هرچه بیشتر بوی تعفن و آثار مخرب پسماندها می توان رضایتمندی بیشتر مردم را بدست آورد.
آقای شعبان پور با اشاره به عملکرد شهرداری رشت در خصوص  دفن زباله در منطقه جنگلی سراوان گفت : ارزیابی عملکرد شهرداری و شورای اسلامی رشت در اجرای طرح لندفیل در این منطقه مطلوب است اما کافی نیست و زمانی می توان این عملکرد را کافی و وافی دانست که مردم منطقه راضی باشند.
وی افزود : همچنین از رسانه ها به ویژه صدا و سیمای مرکز گیلان قدردانی کرد و   افزود : عملکرد شبکه باران به عنوان پای ثابت فرآیند رسیدگی به مشکلات آلودگی زیست محیطی ، ساماندهی بهداشتی پسماندها و پیگیری مستمر این موضوع مهم قابل تحسین است.
روزانه حدود ۷۰۰ تن زباله به منطقه سراوان انتقال و دفن می شود که ۴۰۰ تن آن در  شهر رشت است.
این مکان از سال ۱۳۶۳ برای دفن زباله در نظر گرفته شد.