اجرای پنجمین مرحله طرح ملی همیاران مهارت در گیلان

اجرای پنجمین مرحله طرح ملی همیاران مهارت در گیلان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: پنجمین مرحله از طرح ملی همیاران مهارت ویژه روستائیان در این استان به اجرا درآمد.
78934035_87880017feded

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایرنا رحیم عطایی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنجمین مرحله طرح ملی همیاران مهارت به منظور ارتقاء توانمندی های علمی، مهارتی و تولیدی خانواده های روستایی و مناطق کمتر توسعه یافته با هدف ارتقاء دانش مهارتی افراد و بهره مندی هرچه بیشتر آنان از فرصت های آموزشی به منظور دستیابی به اشتغال و ارتقاء بهره وری در تولیدات کشاورزی به اجرا درآمد.
وی اظهار داشت: پنجمین مرحله طرح همیاران مهارت در راستای امضاء تفاهمنامه بین استاندار گیلان و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ایکشور در روستای ورکوه شهرستان املش با همکاری مرکز فنی و حرفه ای شهرستان املش به اجرا درآمد.
عطایی پور خاطر نشان کرد: دراجرای این طرح کارشناسان و مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با ارائه فرم های نیازسنجی در رابطه با اجرای آموزش های لازم در رشته های مختلف به انجام مشاوره به جوانان و افراد علاقمند به شرکت در دوره ها مهارتی برای روستائیان می پردازند.
مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای گیلان تصریح کرد: در طرح یادشده، کارشناسان و مربیان فنی و حرفه ای استان با ورود به روستاهای مشمول این طرح در رابطه با انجام صحیح و علمی دامپروری، پرورش گیاهان دارویی، پرورش گل و گیاه، زنبور عسل و پرورش بلدرچین، واکسیناسیون دام و طیور، صنایع دستی و بحث گردشگری با توجه به پتانسیل آن منطقه آموزش های لازم را ارائه می دهند.
طرح همیاران مهارت به منظور توانمندسازی روستائیان به دانش مهارتی تاکنون در شهرستان های رشت، شفت، لنگرود و رودبار اجرا شده است.