احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت در سال جاری شتاب می گیرد

احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت در سال جاری شتاب می گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی مرکز استان گیلان در سال جاریفعال تر می شود و در سال ۹۷ تکمیل و به مردم تحویل داده خواهد شد.
82759447_93305572bfbba
 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا محمدجعفر علیزاده ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح متمرکز شش طرح بهداشتی و درمانی استان گیلان در بیمارستان شهید بهشتی آستارا افزود: در سال جدید ۵۵۰۰ تخت بیمارستانی توسط وزارت راه و شهرسازی برای مراکز درمانی استان گیلان ساخته خواهد شد.
وی اظهار کرد: با تلاش همکاران در وزارت راه و شهرسازی و شرکت مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی، بیمارستان های ۲۱۷ تختخوابی تالش، ۲۰۴ تختخوابی لاهیجان و ۱۳۰ تختخوابی لنگرود نیز در سال جاری تکمیل و به مردم تحویل داده می شود.
شاهرخ یوسف زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گیلان نیز در این مراسم گفت: طی سال های ۹۲ و ۹۳ از اجرای طرح تحول نظام سلامت، یک هزار و ۷۹۰۰ میلیارد ریال برای استان تخصیص یافت که یک هزار و یکصد میلیارد ریال آن به کاهش فرانشیز و سهم مردم در مراجعه به مراکز درمانی دولتی تعلق گرفت.
وی افزود: با توجه به دوری آستارا از رشت و ارتباط ریلی ایران و جمهوری آذربایجان، این شهرستان به توجه خاص نیاز دارد و تامین سی تی اسکن بیمارستان آن ضروری است؛ البته ۸۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر برای تجهیزات بعدی بیمارستان جدید آستارا منظور شده است.
مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا ، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا حضور داشت و گزارشی از این طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کرد.
در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری …