احداث پل طبیعت نیاز به کارشناسی بیشتری دارد

احداث پل طبیعت نیاز به کارشناسی بیشتری دارد

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت گفت: احداث پل طبیعت در محدوده باغ تالار مشکات نیاز به بررسی بیشتری دارد.
78682005 87534918fbbbb 300x216 - احداث پل طبیعت نیاز به کارشناسی بیشتری دارد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایمنا به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، عباس صابر در جلسه کمیسیون شورای شهر رشت در خصوص احداث پل طبیعت (زندگی) در ادامه طرح بازآفرینی محدوده تالاب عینک و باغ سالار مشکات، اظهار کرد: با توجه به بازدید میدانی که از پارک مفاخر و باغ سالار مشکات صورت گرفت این طرح غیر قابل اجرا خواهد بود.
وی با بیان اینکه محدوده درختان در باغ سالار مشکات با اجرای پروژه آسیب خواهند دید، افزود: پراکندگی درختان و گونه های گیاهی آنجا به صورتی است که در اجرای پروژه قطعا آسیب خواهند دید و اگر قرار باشد این پل اجرایی شود پیشنهاد می شود که پلی به صورت کابلی و به صورت تخصصی و زیبا و با جذابیت های معبری داشته باشیم.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به نحوه ناصحیح اجرای پروژه باغ سالار مشکات، گفت: در بازدید میدانی مشاهده شد که حاشیه درختان باغ سالار مشکات تا شعاع یک متری با کفپوش و بتن بسته شده اند که این موجب آسیب محیط زیستی به آن ذخیره های گیاهی خواهد بود.
وی اضافه کرد: تاکنون در زمینه ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم چون نه زیبایی لازم را دارد و نه کارآیی مطلوب.
صابر ادامه داد: از شهرداری منطقه چهار و سازمان عمران شهرداری رشت می خواهیم که هر چه زودتر نسبت به جمع آوری کفپوش هایی که دور و حاشیه درختان باغ سالار مشکات وجود دارد اقدام کنند.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت افزود: تمام زیبایی باغ سالار مشکات به این بود که به صورت طبیعی باشد و شهروندان که هر روز شاهد دیدن فضای بتنی و کفپوش هستند این فضا می توانست فضای مکثی باشد که مردم از طبیعت آنجا و پارک مفاخر لذت ببرند.
صابر در خصوص …