احداث ۵ مدرسه در رشت

احداث ۵ مدرسه در رشت

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شعبان‌علی خاوری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به وضعیت فضای آموزشی در مسکن مهر این شهر گفت: تامین بهای زمین به صورت منطقه‌ای در مسکن مهر رشت حائز اهمیت است.

وی به تحویل سه سایت به آموزش و پرورش گیلان در مسکن مهر رشت اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۲ هزار مترمربع زمین در مسکن مهر رشت به آموزش و پرورش واگذار شده و بابت ارزش منطقه‌ای زمین مطالباتی باقیمانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از واگذاری ۲۱ هزار متر مربع زمین در نقاط مختلف مسکن مهر رشت به آموزش و پرورش خبر داد و اضافه کرد: اگر بتوانیم بهای منطقه‌ای زمین‌های مذکور را تامین کنیم، امکان واگذاری وجود دارد.

خاوری با بیان اینکه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت مدارس مسکن مهر رشت تاکنون پرداخت شده است، تصریح کرد: اعتباراتی برای ساخت یک مدرسه در بندر انزلی پرداخت کردیم.

وی به کمک مالی اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان برای ساخت سه مدرسه در مسکن مهر رشت اشاره کرد و گفت: احداث پنج مدرسه در رشت و یک مدرسه در لنگرود از برنامه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ساخت مدارس مذکور را نیازمند ۳۳ میلیارد تومان اعتبار دانست و خاطرنشان کرد: در دو سال آینده یک‌سوم از اعتبارات مذکور از طریق وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود.