احیای نماز صبح در ۷۸ مسجد گیلان با عنوان «سفیران صبح» صورت گرفت

احیای نماز صبح در ۷۸ مسجد گیلان

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان از احیای نماز صبح در ۷۸ مسجد با عنوان «سفیران صبح» در این استان خبر داد.

13940730000103 PhotoA - احیای نماز صبح در 78 مسجد گیلان

به گزارش خبر فوری رشت، حجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی ظهر امروز در همایش دبیران شورای اقامه نماز و یاوران نماز دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به اینکه ۱۷ وظیفه عمومی برای دبیران اقامه نماز مشخص شده است اظهار کرد: نظارت بر ارزیابی نماز در دستگاه‌ها به عهده ستاد اقامه نماز است.

وی، آموزش ترویج فرهنگ نماز را به عهده ستاد اقامه نماز عنوان کرد و افزود: اردیبهشت ماه امسال برنامه اعتکاف توسط ستاد اقامه نماز گیلان در شهرستان‌های مختلف برگزار شده است.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه حلقه‌های نماز در مراسم اعتکاف تشکیل شده است، تصریح کرد: تعداد ۱۴۶ نشست و حلقه نماز در استان تشکیل شده است.

حجازی از اجرای طرح «منهاج» در راستای گسترش فرهنگ نماز در بازار گیلان خبر داد و بیان کرد: توجه دادن بازاریان و کسبه به اقامه نماز اول وقت، رونق‌بخشی نمازهای جماعت مساجد و نمازخانه‌های بازار و همچنین شناسایی و تجلیل از بازاریان و کسبه فعال در امر نماز از اهداف طرح مذکور است.

وی به اجرای طرح «سلامت معنوی» در راستای آموزش احکام نماز بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان اشاره کرد و گفت: سال گذشته توجه‌بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران در بیمارستان‌های رازی و پورسینا در شهر رشت آموزش داده شده است.

*اجرای طرح «سلامت معنوی» در بیمارستان‌های گیلان

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به اینکه امسال طرح «سلامت معنوی» در بیمارستان‌های الزهرا (س) رشت، شهید نورانی در تالش، امام حسن مجتبی (ع) در فومن و امام خمینی (ره) در صومعه‌سرا برگزار شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیمارستان پورسینا به عنوان بیمارستان نمازی گیلان مشخص شده است.

حجازی به اجرای طرح «نیک» در راستای نمازیاوران کوچک در مهدهای کودک‌ اشاره کرد و یادآور شد: برنامه نمازیاوران کوچک برای مربیان و مدیران مهدهای کودک در ۶۰ مهد کودک شهر رشت اجرا شده است.

وی با بیان اینکه کودکان هنگام اذان والدین خود را نسبت به اقامه نماز اول وقت آگاه می‌کنند، اظهار کرد: برگزاری دوره آموزش مدرسان نماز ویژه کودک، نوجوان و خانواده‌ها از برنامه‌های اجرایی در گیلان است.

مشاور محمدعلی نجفی استاندار گیلان در امور نماز به برپایی غرفه نماز در نمایشگاه کتاب گیلان اشاره کرد و افزود: امسال ۱۱۰ هزار نفر از نمایشگاه مذکور بازدید کردند.

حجازی با اشاره به برگزاری مسابقه سراسری کتاب‌خوانی نماز، بیان کرد: تاکنون ۳۱ دستگاه گیلان کتاب‌ها را با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کردند.

وی از توزیع چهار هزار عنوان کتاب با موضوع نماز در گیلان خبر داد و تصریح کرد: آذرماه امسال مسابقه سراسری کتاب‌خوانی نماز با موضوع «شیوه‌های دعوت به نماز» برگزار می‌شود.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان به اجرای برنامه «کودکان تشنه‌اند» توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ماه محرم اشاره کرد و گفت: اقامه نماز ظهر عاشورا در نقاط مختلف گیلان از جمله برنامه‌های انجام شده با همکاری ستاد اقامه نماز در استان است.

حجازی با تأکید بر احیای نماز صبح در مساجد گیلان، خاطرنشان کرد: نماز صبح در ۷۸ مسجد استان با عنوان «سفیران صبح» احیا شده است.

وی، به برگزاری برنامه گفتمان‌های خانواده مطهر در راستای روش‌های دعوت خانواده‌ها به نماز در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره آموزش توانمندسازی نماز ویژه زوج‌های جوان انجام شده است.

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به برگزاری دوره آموزش توانمندسازی و مهارت‌افزایی معلمان پایه سوم دخترانه دوره اول تحصیلی در سال جاری، اظهار کرد: امسال طرح «مبین» با همکاری یاوران نماز در مدارس استان اجرایی می‌شود.