اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

به گزارش رشت۲۰، تا ساعتی دیگر، روز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا فراخواهد رسید و مردم این کشور در آخرین فرصت باقی مانده برای شرکت در انتخابات، پای صندوق‌های رای خواهند رفت تا پنجاه و نهمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را انتخاب کنند. برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (یکم بهمن ۱۳۹۹) کار خود را آغاز می‌کند.

آمریکا 1 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردم به طور غیرمستقیم رئیس جمهور این کشور را انتخاب می‌کنند و نمایندگان هر ایالت یا همان الکترال کالج در نتیجه آراء مردم، رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند. هر ایالت در آمریکا با توجه به تعداد نمایندگانی که در این مجمع دارد از اهمیت ویژه‌ای در روند تعیین رئیس جمهور جدید این کشور ایفا می‌کند.

در این انتخابات رقابت سنگین و فشرده‌ای از ماه‌ها قبل میان دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و معاون رئیس جمهور سابق این کشور آغاز شده بود و این انتخابات به گفته تحلیلگران یکی از مهمترین انتخابات طول تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. دو نامزد رقابت‌های انتخاباتی آمریکا از ماه‌ها پیش معاونین خود را نیز انتخاب کرده بودند و مایک پنس در کنار ترامپ و کاملا هریس در کنار بایدن در این رقابت‌ها حضور داشتند.

زمان شروع و پایان کار حوزه‌های رأی‌گیری از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است؛ اغلب آن‌ها ساعت ۶ صبح (به وقت محلی) باز شده و تا ساعت ۹ شب (به وقت محلی) به رأی گیری خواهند پرداخت. رسانه‌های آمریکائی اعلام کرده اند که تا کنون بیش از ۹۳ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور (به صورت پُستی و حضوری) شرکت کرده‌اند. آمریکا ۳۲۸ میلیون نفر جمعیت دارد و تعداد واجدین شرایط در این دوره ۲۳۹ میلیون نفر است.

انتخابات پیش از موعد به شکل پستی و حضور در مراکز اخذ رای پیش از تاریخ مقرر سوم نوامبر انجام گرفته است. از میان رای دهندگان تا امروز ۳۴ میلیون به صورت حضوری رای داده‌اند. رای ۵۹ میلیون نفر به صورت غیرحضوری و پستی به دست مقامات شمارش آرا رسیده و هنوز ۳۲ میلیون رای پستی در راه رسیدن به دست مقامات است.

رقابت فشرده و دوش به دوش نامزد جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در واپسین ساعات باقی مانده تا روز انتخابات در جریان بود. بسیاری از نظرسنجی‌ها از پیشتازی جو بایدن در ایالت‌های کلیدی خبر می‌دادند با این حال تجربه نظرسنجی‌ها در در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی نشان می‌دهد که باید منتظر ماند و دید نام چه کسی از سوی مجمع الکتور‌ها به عنوان پیروز انتخابات اعلام می‌شود. در صورت پیروزی بایدن، برای اولین بار از سال ۱۹۹۲ یک رئیس‌جمهور بعد از تنها یک دوره ریاست‌جمهوری مجبور به ترک کاخ سفید می‌شود.

در ادامه این گزارش تازه‌ترین تحولات، اخبار و گزارش‌های مرتبط با انتخابات آمریکا تا لحظه اعلام نتایج این انتخابات منتشر و به روز رسانی می‌شود.

6 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

نتایج نظرسنجی‌ها در شب انتخابات آمریکا

نظرسنجی‌های انتخاباتی در آخرین شب پیش از موعد نهایی انتخابات آمریکا، بر این باورند که بایدن همچنان با ۸.۴ درصد پیشتاز این رقابت است. در میانگین نظرسنجی‌های انجام شده که در تارنمای ۵۳۸ منتشر شده است، بایدن برتری خود را با ۵۱.۴ درصد در برابر دونالد ترامپ با ۴۳.۴ درصد حفظ کرده است.

در این نظرسنجی‌ها، برای بایدن از یک درصد تا ۱۲ درصد بیشتر از ترامپ دیده می‌شوند که البته این میانگین در سطح ملی است.

آمادگی گارد ملی آمریکا برای ناآرامی های احتمالی پس از انتخابات

یکی از نگرانی های موجود در آمریکا احتمال بروز ناآرامی و اعتراضات پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور است. بر همین اساس در سراسر آمریکا، فرمانداران از گارد ملی خواسته‌اند تا در صورت ناآرامی و اعتراضات پیرامون انتخابات برای استقرار آماده باشند. به همین خاطر هزاران نیرو به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

ترامپ: رای به بایدن رای به کمونیست ها است

اگرچه روز انتخابات در آمریکا رسما آغاز شده است اما ترامپ همچنان در توییتر حضور دارد و به انتشار توییت هایی برای جلب رای مشغول است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (سه‌شنبه) در پیامی توییتری نوشت: رای به جو بایدن خوابالو، رای به دادن کنترل دولت به طرفداران جهانی‌سازی، کمونیست‌ها، سوسیالیست‌ها و ریاکاران لیبرال ثروتمند است که می‌خواهند شما را ساکت، سانسور، خنثی و مجازات کنند. بروید و به ماگا (آمریکا را دوباره با عظمت کنیم) رای بدهید!

ترامپ همچنین در پیام توییتری دیگری نوشت: رای به من و حزب جمهوری‌خواه، رای به رویای آمریکایی‌ است. ظرف چهار سال آتی، ما آمریکا را به ابرقدرت تولید جهان تبدیل می‌کنیم و به اتکای خود به چین یک‌بار برای همیشه پایان می‌دهیم.

جو بایدن: ترامپ فاسدترین و نژادپرست ترین رئیس جمهور تاریخ معاصر

جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز با انتشار توییتی در واپسین تلاش های خود برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: دونالد ترامپ، فاسدترین رئیس جمهور تاریخ معاصر است. دونالد ترامپ نژادپرست ترین رئیس جمهور تاریخ معاصر است. دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور در تاریخ معاصر این شغل است. چرا چهار سال دیگر باید به او فرصت دهیم؟

تعداد آرای پیش از موعد انتخابات آمریکا از ۹۸ میلیون رای گذشت

تعداد آرای پیش از موعد انتخابات آمریکا از  ۹۸ میلیون گذشت. بر همین اساس، ۹۸ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۲۹۷ آمریکایی تا روز دوشنبه آرای خود را به صندوق‌های رای انداخته‌ یا در انتخابات پستی شرکت کرده‌اند؛ آماری که حکایت از بالاترین میزان مشارکت در انتخابات دوران معاصر آمریکا دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ساعاتی مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این تعداد بی‌سابقه برابر با ۶۹ درصد از کل تعداد رای‌دهندگان در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی است.

پیروزی بایدن درشمارش آراء نخستین حوزه انتخابیه

واجدین شرایط در نخستین حوزه رای گیری انتخابات آمریکا آراء خود را به صندوق ریختند. به گزارش سی ان ان، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به طور سنتی از دهکده دیکسویل ناچ Dixville Notch واقع در ایالت نیوهمپشایر آغاز می‌شود و در این دوره نیز اهالی این دهکده در نخستین ساعات بامداد سه‌شنبه به وقت محلی پای صندوق رای حاضر شدند و تمامی آرای به صندوق ریخته شده در این دهکده، به نفع جو بایدن نامزد دموکراتها بود.

در این دهکده کم جمعیت که تنها ۱۲ نفر در آن زندگی می کنند، ۵ نفر رای دادند و همه آنها بایدن را برای ریاست جمهوری کشورشان برگزیدند. در انتخابات سال ۲۰۱۶ در این دهکده دو نفر به ترامپ و چهار نفر هم به هیلاری کلینتون رای داده بودند.

در همین حال، ۱۲ مایل دورتر در «میلسفیلد» نیوهمپشایر، صندوق‌های رای در اولین دقایق بامداد امروز باز شد. براساس آن، ترامپ در آنجا با ۱۶ رای به پیروزی رسید و بایدن پنج رای به دست آورد. قوانین انتخاباتی در نیوهمپشایر به مناطقی با کمتر از ۱۰۰ سکنه اجازه می‌دهد تا حوزه‌های اخذ رای را نیمه شب باز کنند و بعد از آنکه همه رای‌دهندگان ثبت نامی رای دادند، شعب را ببندند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد

با باز شدن صندوق‌های رای‌گیری در ایالت ورمونت، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شد.  اولین صندوق‌های رای‌گیری ساعت ۵ صبح به وقت محلی (۱۳ و سی دقیقه به وقت تهران) در ایالت ورمونت آمریکا باز شدند تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صندوق‌های رای در ایالت‌های نیویورک، نیوجرسی و ویرجینیا هم گشوده شده‌اند.حدود ۱۰۰ میلیون نفر از واجدین شرایط در آمریکا در انتخابات زودهنگام شرکت کرده‌اند که معادل حدود ۷۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکاست.

در اغلب ایالت‌ها، ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) صندوق‌های رای‌گیری باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

نخستین تصاویر از صف‌های رای‌گیری انتخابات آمریکا

4512847 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512843 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512852 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512851 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512850 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512855 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512854 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

دیوارکشی فروشگاه‌ها از ترس آشوب پس از انتخابات در آمریکا

آمریکایی‌ها از بیم آشوب‌های احتمالی، پیش از انتخابات فروشگاه‌ها و ساختمان‌ها از جمله اطراف کاخ سفید را حصار کشیده‌اند و مستحکم کرده‌اند. تصاویری از این اقدام آمریکایی‌ها را مشاهده می‌کنید.

4512814 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512826 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512822 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512824 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512823 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512821 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512819 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512818 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512817 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512816 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512815 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512813 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512811 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512807 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

4512806 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

 

نخستین رای‌های انتخابات رئیس‌جمهوری آمریکا

سرنوشت انتخابات آمریکا از نگاه بنگاه‌های شرط‌بندی/ بدرود ترامپ، سلام بایدن!

بسیاری از بنگاه‌های شرط‌بندی در گوشه و کنار دنیا کار دانلد ترامپ را در انتخابات سوم نوامبر تمام‌شده می‌دانند و از همین حالا برای ورود جوزف بایدن به کاخ سفید برنامه‌ریزی می‌کنند.

4512869 - اخبار لحظه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ بنگاه‌های شرط‌بندی چه می‌گویند؟/ ترامپ مدعی نتیجه خوب در فلوریدا شد!

چهار سال پس از آنکه تقریبا پیش‌بینی تمام موسسه‌های معتبر نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا اشتباه از آب درآمد و هیلاری کلینتن رقابت را به ترامپ باخت، این بار برخی از مردم سراغ تجزیه و تحلیل داده‌های موجود در سایت‌های شرط‌بندی رفته‌اند. هر چه باشد، معتبرترین موسسه‌های نظرسنجی حتی اگر اشتباه پیش‌بینی کرده باشند، لازم نیست به مخاطبان و کاربران خود پول بدهند اما هر برآورد اشتباه در بنگاه‌های شرط‌بندی می‌تواند میلیون‌ها یا میلیاردها دلار زیان و هزینه داشته باشد.

از این رو، شاید بتوان کارکرد بنگاه‌های شرط‌بندی را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بسیار بیشتر و مفیدتر از موسسه‌های نظرسنجی دانست. تا این لحظه هر دو گروه به برتری بایدن بر رقیب خود رای داده‌اند اما به نظر می‌رسد اطمینان بنگاه‌های شرط‌بندی به پیروزی بایدن و باختن ترامپ بسیار بیش از نظرسنجی‌هاست. تقریبا تمام موسسه‌های معتبر افکارسنجی در دنیا با احتیاط فراوان درباره سرنوشت این انتخابات حرف می‌زنند، مبادا افتضاح سال ۲۰۱۶ تکرار شود!

هر چه زمان می‌گذرد و به پایان وقت رای‌گیری در آمریکا نزدیک می‌شویم، اوضاع ترامپ در بنگاه‌های شرط‌بندی وخیم‌تر می‌شود. اگر کسی همین حالا بخواهد ۱۰۰ دلار روی بردن بایدن شرط ببندد، شاید چیزی کمتر از ۱۵ درصد سود کند اما شرط‌بندی روی ترامپ و پیروزی او در انتخابات سود بیش از ۵۰۰ درصدی دارد؛ رقمی که تا کمتر از شش ساعت پیش تقریبا ۲۷۵ درصد بود. به این ترتیب، تا چند ساعت آینده این سود به سمت بی‌نهایت و احتمال بردن ترامپ به سمت صفر میل می‌کند.

هر چند شرط‌بندی روی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در داخل مرزهای ایالات متحده غیر قانونی است اما در اروپا بیش از یک میلیارد دلار برای این رقابت سیاسی شرط‌بندی شده که تقریبا دو برابر رقم شرط‌بندی در انتخابات ۲۰۱۶ است. در آخرین روز رقابت‌های انتخاباتی، یک تاجر مرموز بریتانیایی پنج میلیون دلار روی پیروزی ترامپ شرط بست و اگر برنده شود، ۱۵ میلیون دلار به جیب می‌زند؛ بزرگ‌ترین شرط‌بندی انتخاباتی تاریخ. رقم شرط‌بندی یک بریتانیایی دیگر روی پیروزی بایدن فقط یک میلیون پوند بود که ۵۰۰ هزار پوند سود دارد.

ترامپ: نتایج خوبی در فلوریدا کسب کردیم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با فاکس نیوز اعلام کرد که نتایج خوبی در فلوریدا کسب کردیم و توانستیم حمایت آمریکایی ها افریقایی تبار را به دست بیاوریم.

انتخابات آمریکا چند ساعت طول می‌کشد؟

به دليل اختلاف ساعت ميان شرق و غرب آمريكا، شعب اخذ در نيمه شرقی كار خود را زودتر آغاز می‌کنند.

شعب رای‌گيری بين ساعت ۶ تا ۷ صبح به وقت محلي در ايالت‌های مختلف فعاليت خود را آغاز می‌كنند و رای‌گيری تا ساعت ۸ شب ادامه خواهد داشت. بنابراين نخستين شعب در شرق آمريكا حوالی ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر سه‌شنبه ‌به وقت تهران فعاليت‌شان را آغاز كرده‌اند.

پايان كار شعب در ساحل غربی آمريكا نيز حوالي ساعت ۷:۳۰ صبح چهارشنبه به وقت تهران خواهد بود.

پیش‌بینی تحلیلگر واشنگتن‌پست: پیروزی بزرگ بایدن/ سنا و مجلس نمایندگان به دموکرات‌ها می‌رسد

هنری اولسن، ستون‌نویس و تحلیلگر روزنامه واشنگتن‌پست در ششمین مقاله دوسالانه خود درباره پیش‌بینی انتخابات آمریکا مدعی شد جو بایدن با یک پیروزی بزرگ وارد کاخ سفید می‌شود و دموکرات‌ها هم بیشتر کرسی‌های سنا و مجلس نمایندگان را از آن خود می‌کنند.

شانس بایدن برای کسب پیروزی ۱۹ از ۲۰ است!

اکونومیست بر اساس مدل پیش بینی خود اعلام کرد که شانس پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا ۱۹ از ۲۰ است.

روحانیون اسراییلی: ترامپ دوباره پیروز می‌شود

فارن پالیسی به نقل از روحانیون و پیشگویان اسراییلی ادعا کرد که ترامپ در پی یک مبارزه طولانی مدت انتخاباتی، مجددا پیروز خواهد شد.

آمریکا: نشانه‌ای از نفوذ عوامل خارجی در انتخابات نیست

به گزارش ایسنا، وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا امروز گفت: هیچ مدرکی دال بر نفوذ یک “عامل خارجی” در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا وجود ندارد.