اختصاصی/ باهدف اهدای خون سالم به بیماران نیازمند؛ امضا تفاهم نامه همکاری میان اداره کل انتقال خون و هیئت کاراته گیلان

اختصاصی/ باهدف اهدای خون سالم به بیماران نیازمند؛ امضا تفاهم نامه همکاری میان اداره کل انتقال خون و هیئت کاراته گیلان

باهدف اهدای خون سالم به بیماران نیازمند تفاهم نامه همکاری میان اداره کل انتقال خون و هیئت کاراته گیلان امضا شد.

IMG_9121-768x512

   به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر به منظور کمک در امر خون رسانی به بیماران نیازمند و اهدای خون سالم میان اداره کل انتقال خون و هئیت کاراته گیلان تفاهم نامه همکاری امضا شد.
احمد مرادی در دیدار بارئیس هئیت کارته استان و همران وی که صبح سه شنبه در اداره کل انتقال خون صورت گرفت از ورزشکاران به عنوان سرمایه های ملی یاد‌کرد و اظهار داشت: ورزش علاوه بر سلامت جسمی موجب نظم بخشی به زندگی جوانان نیز می شود‌.
وی در تشریح از ساختمان این اداره به عنوان مرکزجامع اهدا استفاده شود و طبق موافقت وزیر بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی مکان دیگری برای اداره اقدامات اداری انتقال خون در نظر گرفته شده است.
مدیر اداره کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه از پلاسمای خون گیلانی در کشور آلمان داروهای انعقادی و ایمنی ساخته می شود تصریح کرد: اگر ساختمان این اداره کل در ممیزی بین المللی پذیرفته نشود از ارسال پلاسما به آلمان و تهیه دارو توسط این کشور محروم می شویم.
مرادی در ادامه گفت: اهداکنندگان سرمایه های اصلی سازمان انتقال خون هستند زیرا از تزریق مایه حیاتی وجود خود به دیگران زندگی می بخشند.
وی گیلان را جزو سرآمدهای کشور در طول تاریخ اعلام وتاکید کرد: وارد کردن خون از استان های دیگر فراخور شان گیلانیان نبوده و با توجه به ۴ سانتر جراحی باز٬ آمار بالای بیماران سرطانی٬ تالاسمی٬ فاویسمی و تصادفات در استان٬ لازم است که در تامین خون مورد نیاز خودکفا شویم.
مدیر اداره کل انتقال خون گیلان از استقرار دستگاه سانترفیوژ در گیلان خبر داد و بیان داشت: تلاش ها برای به روز کردن امکانات در راستای خودکفایی در امر خون رسانی و تامین خون بومی با جدیت ادامه دارد.
در این نشست همچنین رئیس هیئت کاراته گیلان نیز با اشاره به فعالیت پیشکسوتان عرصه کاراته در اهدای خون اظهار داشت: ورزشکاران نسبت به این امر خداپسندانه علاقمند و بسیار فعال هستند.
اسفندیار زیال با اشاره به اهمیت اداره انتقال خون گفت: ورزشکاران برای اقدامات این اداره ارزش ویژه ای قائل بوده و این امر در اعتقادات مذهبی آنان نیز ریشه دارد.
وی بر لزوم پذیرایی٬ برخورد و استقبال ویژه از اهداکنندگان تاکید و پیشنهاد کرد: لازم است که برخورد مناسب تر و به روزتری با اهداکنندگانی که بی هیچ چشمداشتی اقدام به این عمل خداپسندانه می کنند شود.
رئیس هئیت کاراته گیلان از نظافت و رعایت بهداشت سالن اهدای عضو ابراز خرسندی و رضایت کرد و افزود: امروز شاهد رشد چسمگیری در بخش های مختلف این اداره هستیم .
در پایان این نشست ٬ دوطرف به امضای تفاهم نامه پرداخته و با یکدیگردست دوستی٬ یاری و همراهی دادند