اختصاص ۶ دستگاه اتوبوس مجهز به حمل و نقل افراد کم توان جسمی در رشت معاون حمل و نقل شهرداری رشت :

اختصاص ۶ دستگاه اتوبوس مجهز به حمل و نقل افراد کم توان جسمی در رشت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: اخیراً ۲۰ دستگاه اتوبوس جهت اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری خریداری شده که ۶ دستگاه آن به خدمات ویژه جهت حمل و نقل افراد کم توانان جسمی مجهز است.

01232 - اختصاص 6 دستگاه اتوبوس مجهز به حمل و نقل افراد کم توان جسمی در رشت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: پیاده راه خیابان‌های سعدی، شریعتی، امام خمینی(ره) و سبزه میدان مجهزبه رمپ های جهت رفاه حال افراد کم توان جسمی شده اند.

فرامرز جمشیدپور افزود: اخیراً ۲۰ دستگاه اتوبوس جهت اضافه‌شدن به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری خریداری شده که ۶ دستگاه آن به خدمات ویژه جهت حمل و نقل افراد کم توانان جسمی مجهز است.

جمشید پور بیان کرد: از خیابان زرجوب تا خیابان عینک پیاده راه ها هموار سازی شده است و در سرویس های بهداشتی سطح شهر و ایستگاه های اتوبوس تدابیری جهت رفاه حال افراد کم توان اندیشه شده است.

وی اذعان کرد: پیاده راه های جدید و بلوارهای در حال احداث مناسب سازی شده اند و موقعیت کم توانان جسمی در آن رعایت شده است و۸۰ سانت از پیاده راه ها جهت رفاه حال این قشر از جامعه برجسته سازی شده است.

وی در ادامه گفت: در بازه زمانی ۲ تا ۳ سال، تمام پیاده راه های شهر برای افراد کم توان جسمی متناسب سازی خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت تصریح کرد: بانک ها و موسسات تمهیداتی را از جمله شیب متناسب و نصب آسانسور جهت عبور و مرور این افراد در نظر گرفته اند.

وی در خصوص اماکن فاقد استاندارد و اماکن جدید و در حال احداث گفت: اماکن جدید با نظارت کامل و رعایت اصول فنی احداث شده و مکان هایی که در گذشته با رعایت نکات ایمنی و استاندارد احداث نشده اند در دست بازنگری هستند.

جمشیدپور افزود: کارگروه هایی در استانداری به ریاست معاونت عمرانی استاندار و حضور سازمان های بهزیستی و نظام مهندسی هرماهه طی یک سال اخیر پیگیری های لازم را به عمل آوردند تا سطح استاندارد رعایت شود که این طرح ادامه دارد .

وی اذعان کرد: شهرداری با همکاری مشاوران ترافیکی (مشاوران معین)، سعی در رفع مشکلات ترافیکی و متناسب سازی دارد .

وی افزود : در ۲ سال گذشته ۵۰۰ پیاده راه سطح شهر فاقد شرایط مناسب جهت رفاه کم توانان جسمی حرکتی بوده و اکنون مشاوران معین پیشنهادات فنی جهت مناسب سازی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهند .

وی در پایان با اشاره به نظارت استانداری بر وظایف سازمان‌ها گفت: کار گروه‌هایی که استانداری با نظارت نظام مهندسی در جهت پیشرفت روندکاری و اجرایی‌شدن طرح‌ها در نظر گرفته است، تأثیر بسزایی دارد و امیدواریم همچنان ادامه یابد .