اختلافات شورای شهر انزلی به ضرر مردم به کام رقیب درباره نشست خبری عضو شکست خورده شورا؛

اختلافات شورای شهر انزلی به ضرر مردم به کام رقیب

به گزارش رشت۲۰-روز یکشنبه (۱۳ مرداد) شعبان جعفری در حالی که آخرین روز ریاست خود در شورای شهر انزلی را می گذراند، نشستی برگزار کرد تا در آن با خبرنگاران از پشت پرده ها ی شورا و انتخابات هیات رئیسه صحبت نماید. شورای شهری که با نام لیست امید قرار بود در کنار یکدیگر به همکاری و فعالیت بپردازند و در واقع واحدترین شورای شهر در استان گیلان محسوب شوند حال به گونه ای رفتار می کنند که برای یک شکست در هیات رئیسه به برپائی نشست خبری و اهداف و پشت پرده ها می پردازند. البته بسیاری نیز حدس می زدند که ترکیب ناهمگون شورا و حضور نفراتی از نیروهای حامی قالیباف و احمدی نژاد چنین وضعیتی را ایجاد می کند.

در مجموع استنباط کلی  از این جلسه این بود که شورای شهر بندرانزلی در طول دو سال گذشته هیچ فعالیت مثبتی انجام نداده است زیرا گزارش عملکرد شورای پنجم در عرض ده دقیقه تمام شد و مهم ترین جملاتی که در این دقایق تکرار شد نشان دهنده این بود که عملا هیچ کاری صورت نگرفته و مصوباتی داشتندکه اجرا نشده است. که البته این ضعف عجیب و بزرگ شورا را نایب رئیس و رئیس یک ماهه شورا پس از دو سال با افتخار اعلام نمود.

 

در نشست خبری رئیس یک ماهه شورا  با سوالات  یک کانال تلگرامی حامی ایشان، اوج حمله  وی به دوستان خود و مسائل انتخاباتی شروع شد. شعبان جعفری ابتدا به عضو مستعفی شورا حمله کرد در ادامه سخنگوی شورا آماج حملات وی قرار گرفت و برفچالانی را مقصر قطعی شکست در پرونده ۱۱ میلیاردی شهرداری نامید. در سومین گام نیز به هادی حیدری ریاست آینده شورا انتقادات تندی وارد نمود و او را متهم کرد  به درخواست های سه عضو رای دهنده به وی پاسخ مثبت داده است و این کاری بود که شعبان جعفری همواره از انجام آن سر باز می زند!

 

وی در ادامه در مورد عملکرد شهردار نیز می گوید:  سال اول از ایشان راضی بودم اما سال دوم را باید بررسی کنیم ! مسئله عجیب اینجا است که شهردار بندرانزلی ، حکم خود را در مهر ۹۶ دریافت نمودند و تا پایان سال ۹۷ ، هفده ماه از فعالیت ایشان می گذشت و در این بازه زمانی شعبان جعفری از فعالیت پورقربان ابراز رضایتمندی کرده است، اما پاسخ به رضایت از ایشان در چهارماه اخیر را نیازمند بررسی بیشتر می دانند!

 

نکته ای که بسیار  قابل تامل بود عدم تمایل قلبی این عضو شورا به قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان بود. شعبان جعفری بارها در این نشست خبری اعلام کرد که لیست را دوست داشتم اما به هر قیمتی حاضر به حضور در لیست نبودم آیا این سخن وی نشان دهنده این است که در بستن لیست شورای اصلاح طلبان معاملاتی انجام شده بود؟

 

نکته ای که در پایان ذکر آن خالی از فایده نمی باشد این است که در زمان نگارش متن فوق تماسی با سخنگوی فعلی و نایب رئیس جدید شورا برقرار کردیم و ایشان در ادامه متنی را برای ما فرستادند که نشان می دهد، سخنان حاج شعبان جعفری در مورد پرونده ۱۱ میلیاردی شهرداری اشتباه بوده و ایشان ملزم به عذر خواهی رسانه ای می باشد

 

با وضعیت فعلی به نظر می رسد در دو سال آینده باید شاهد درگیری های بیشتری از اعضای شورای شهری که ۶ نفر آن ها از یک لیست واحد هستند، باشیم. شورای شهری که می توانست با تعامل و وحدت خود تفاوت خود را دیگر شوراها نشان دهد حال به یک شورای مناقشه برانگیز تبدیل شده است که تنها ناامیدی را در میان ترویج می کند. سود اصلی چنین اختلافاتی تنها نصیب افرادی می شود که بعد از مدت ها عدم رقابت با افراد جدی در عرصه انتخابات می توانند از حاصل این اختلافات  نیز سود ببرند و به دوران طولانی قدرت خودشان ادامه دهند.

 

گیل خبر