اخراج علیرضا جهانبخش از تیم برایتون و بازگشت به لیگ هلند

اخراج علیرضا جهانبخش از تیم برایتون و بازگشت به لیگ هلند

رسانه انگلیسی: پایان کار جهانبخش با برایتون

یکی از تصمیمات سخت پیش روی باشگاه برایتون در تابستان درباره آینده علیرضا جهانبخش، هافبک ایرانی اش است. به نظر می رسد اظهارات اخیر پاتر، سرمربی تیم نشان دهنده پایان کار هافبک ایرانی با این باشگاه است.

به گزارش رشت ۲۰، جهانبخش ۲۶ ساله در این فصل از لیگ جزیره تحت هدایت گراهام پاتر تنها ۳ بار به میدان رفته و در هیچ کدام از آنها ۹۰ دقیقه کامل بازی نکرده است. او در اولین بازی فصل خود مقابل بورنموث موفق شد گلزنی کند و بعد از آن در بازی با چلسی گلی آکروباتیک به ثمر رساند که فراموش نشدنی است.
با این وجود این گل ها برای هافبک ۱۷ میلیون پوندی برای حضور مداوم در ترکیب برایتون کافی نبود. برایتون در دو بازی اخیر خود مقابل بورنموث و اورتون به همراه جهانبخش باخته بود.

جهانبخش به همراه آلکمار تیم سابقش موفق شده بود ۳۴ گل در ۷۹ بازی به ثمر برساند. طبق گزارش های رسیده از هلند باشگاه آژاکس برای پر کردن جای خالی زیاش به دنبال جذب جهانبخش است. او در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به همراه آلکمار با زدن ۲۱ گل عنوان آقای گلی لیگ هلند را به دست آورد و به اولین بازیکن آسیایی تبدیل شد که آقای گل یک لیگ اروپایی شده است.
گرام پاتر در مصاحبه آخرش درباره آینده این بازیکن، گفت: جهانبخش الان احساس شکست می کند چون می خواهد در ترکیب باشد و بازی کند و من این را می فهم. رفتار او با باشگاه و با من خوب است و تمام تلاش خود را تمرینات می کند اما تمام بازیکنان مثل او دوست دارند در ترکیب تیم بازی کنند.

وی افزود: به همین خاطر باید در دوران استراحت(نقل وانتقالات)می خواهم کاری را انجام دهیم که مناسب او و باشگاه باشد. البته او بازیکن خوبی است و می تواند به ما کمک کند. اما او می خواهد بیشتر در تیم باشد و این نظر اوست به همین خاطر باید تصمیمی گرفته شود.