ادعاهای عجیب رئیس سازمان محیط زیست کشور: “تیلاپیا” خیلی هم خوب است!

ادعاهای عجیب رئیس سازمان محیط زیست کشور: “تیلاپیا” خیلی هم خوب است!

اختصاصی / به گزارش خبرفوری رشت، چند روز قبل بود که عیسی کلانتری در خصوص ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیلا گفت: در حال حاضر ۷٫۵ میلیون تن تیلاپیا در جهان تولید و مصرف می‌شود بنابراین ما نیز بعد از ممنوعیت واردات، بحث تولید در کویر را مد‌نظر قرار داده‌ایم که تصور می‌کنم مشکلی نداشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر تیلاپیا در عراق تولید می‌شود و وارد هورالعظیم می‌شود و گونه‌ای بسیار مضر محسوب می‌شود و ما نباید با یک حرف کشور را از یک منبع برحذر کنیم؛ سؤال این است که تیلاپیای تولیدی در بافق یزد از این استان به کجا می‌رود؟ در این استان که رودخانه وجود ندارد بنابراین به‌صورت سرپوشیده که آسیبی به محیط زیست نمی‌رسد، تولید خواهد شد.

کلانتری اضافه کرد: برخی افراد می‌گویند تیلاپیا ارزش غذایی ندارد که باید پاسخ داد که تیلاپیا دارای ارزش غذایی لازم است؛ آیا این ماهی با ماهی سفید هیچ تفاوتی دارد؟ از نظر ما تولید تیلاپیا منعی ندارد، البته تولید اینگونه ماهی در برخی نقاط مانند سفیدرود انجام نخواهد گرفت و اجازه این کار را نمی‌دهیم بلکه در برخی مناطق مانند بافق یزد، سمنان و بیرجند اجازه این کار صادر می‌شود.

وی شیلات را مسئول تولید تیلاپیا دانست و گفت: شیلات وقتی می‌گوید ماهی تیلاپیا محصول مضری نیست بنده هم می‌گویم باید این کار در حوزه‌ای که آسیب‌رسان نخواهد بود تولید شود؛ آیا ما فقط عقل داریم و دنیا در این رابطه عقل ندارند که حدود ۷٫۵ میلیون تن تیلاپیا در جهان تولید می‌شود.

این ادعاهای کلانتری در شرایطی است که در سال های اخیر کارشناسان به شدت در خصوص ارزش غذایی و مخاطرات محیط زیستی این گونه غیربومی برای زیست بوم و ماهیان بومی ایران تذکر داده بودند.

چندی پیش نیز دکتر ندوشن کارشناس محیط زیست با تذکر شدید در خصوص ماهی تیلاپیلا، گفته بود: در مورد رنگ گوشت و بسته‌بندی ماهی تیلاپیا باید گفت که رنگ گوشت تیلاپیا این قدر سفید نیست بلکه به آن co2 و کلر می‌زنند و رنگ گوشت آنها در اصل تیره است ضمن اینکه لکهای قرمزرنگ روی ماهی نیز بر اثر مواد تغییر کرده و در حقیقت قهوه‌ای‌رنگ بوده است.

همچنین به این ماهی در زمان واردات “گلیز” (آب روی ماهی) می‌زنند و تاجران ایرانی این حرکت را برای سود بیشتر انجام می‌دهند که این مسئله نیز مغایر با نظر دامپزشکی انجام می‌گیرد و باید برخورد جدی صورت پذیرد چرا که این گلیز تا حدود ۳۰ درصد (یعنی حدود ۳۰ درصد ماهی تیلاپیای خریداری‌شده توسط مردم را آب تشکیل می‌دهد!) است.

موضوع دیگر در ماهی تیلاپیا بحث سایز آن است؛ ماهی‌های درشت‌تر به آمریکا می‌روند البته آمریکایی‌ها تیلاپیا را از ویتنام وارد می‌کنند و از چین وارداتی را در این رابطه انجام نمی‌دهند همچنین ماهی تیلاپیا در بهترین شرایط مزه‌ای مانند مزه مرغ دارد اما باید به نوع و محل واردات هم دقت کنیم؛ ببینیم اول چینی‌ها خودشان چه‌چیزی استفاده می‌کنند یا چه غذایی به ماهی‌ها می‌دهند.

جالب آنکه در برنامه “سلام ایران” رادیو ایران به موضوع مسئله ارزش غذایی ماهی تیلاپیا و برخی از مضرات آن پرداخته شد که در این برنامه موسوی به‌عنوان کارشناس اکولوژی دریا و کارشناس شیلات، گلشاهی به‌عنوان مدیرکل دفتر کیفیت سازمان شیلات، و نبی‌زاده به‌عنوان مدیر‌عامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی سازمان تعاون روستایی به بررسی ابعاد مختلف ارزش غذایی ماهی تیلاپیا پرداختند که در ادامه فایل صوتی این گزارش ۷دقیقه‌ای تقدیم مخاطبان شده است:

دانلود فایل صوتی