ادعای کذب پیمان پارسا/ آیا واقعاً نرخ کرایه از ۹۵ تا به امروز تغییر نکرده است؟!

ادعای کذب پیمان پارسا/ آیا واقعاً نرخ کرایه از ۹۵ تا به امروز تغییر نکرده است؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، پیمان پارسا رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری رشت در جلسه شب گذشته شورای شهر رشت مدعی شد که از سال ۹۵ تاکنون نرخ کرایه‌ها افزایش پیدا نکرده است! این ادعا از آنجایی قابل تامل و بررسی است که از سال ۱۳۹۴ تا به امروز و با توجه به نرخ حال حاضر کرایه تاکسی، مبلغ دریافتی از شهروندان حداقل افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

برای مثال نرخ پا به رکاب (کوتاه ترین مسیر برای تردد مسافران شهری) از ۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و این افزایش در سایر مسیرهای شهری نیز با افزایش روبرو بوده است. نکته عجیب تر آنکه دقیقاً تیر ماه سال گذشته اعمال تغییر نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت با افزایش همراه بود. (در خبرگزاری صداوسیما بخوانید)

همچنین با بررسی مصوبات صحن علنی شورا نیز می توان به این نکته که چه میزان تغییر در نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر رشت ایجاد شده نیز پی برد. البته این نکته نیز باید در نظر گرفته شود که هم اکنون نیز بسیاری از رانندگان سطح شهر با بهانه هایی چون عدم داشتن سکه و پول خورد مبالغ بیشتری را از مسافران اخذ می کنند و با توجه به عدم نظارت لازم از سوی سازمان تحت مدیریت پیمان گارسا می بایست موضوع فوق نیز بررسی شود.

گفتنیست بنا به اظهارات برخی از حاضرین در صحن جلسه روز گذشته ویدئویی نیز از درخواست دریافتی غیرمعمول توسط یک راننده تاکسی به نمایش در آمد.