ارائه خدمات درمانی به بیش از ۴۸ هزار نفر طی نوروز در گیلان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۴۸ هزار نفر طی نوروز در گیلان

به گزارش رشت۲۰، دکتر محمد تقی آشوبی مجموعه اقدامات حوزه درمان استان گیلان، در طرح سلامت نوروزی سال ۹۷ را تشریح کرد.

وی با بیان این که استان گیلان یکی از استان‌های گردشگر پذیر است و در ایام تعطیلات نوروز نیز پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از اقصا نقاط کشور می‌باشد، گفت: همچنان که دانشگاه علوم پزشکی گیلان خود را متولی تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم می داند و این مهم را در برنامه راهبردی خود نیز نهادینه کرده است، از زمان اجرای طرح سلامت نوروزی در استان گیلان، تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان در راستای خدمات رسانی به مردم و مسافران در آمادگی کامل به سر می برند تا مردم دغدغه‌ای در خصوص درمان خود نداشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: از ۲۹ اسفند ماه ۹۶ تاکنون، بیش از ۴۸ هزار نفر به بخش اورژانس مراکز درمانی استان گیلان مراجعه داشته‌اند و در این مدت علاوه بر فعال بودن اتاق‌های عمل برای جراحی‌های اورژانسی، با تلاش کارکنان خدوم حوزه درمان، سعی شده است تا جراحی‌های انتخابی و غیر اورژانسی نیز جهت رفاه حال هموطنان در مراکز دولتی به صورت کامل انجام شود.

آشوبی خاطر نشان کرد: بر اساس اطلاعات ثبت شده بیماران در سامانه رصد سلامت، طی این مدت ۷۷۳ عمل جراحی اورژانسی و ۳۴۰ عمل جراحی انتخابی غیر اورژانسی نیز به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد کل بیماران بستری شده در بخش‌های ویژه هزار و ۸۸ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی نیز ۷۷۴۷ نفر بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان یاد آور شد: از زمان اجرای طرح سلامت نوروزی ۱۸ مورد احیا قلبی ریوی موفق در مراکز درمانی گیلان انجام شده است، و همچنین روند اجرای درمان سکته‌های مغزی و قلبی نیز با موفقیت در مراکز درمانی گیلان در حال انجام است و در این خصوص تعداد ۱۵ نفر تحت درمان سکته مغزی و تعداد ۲۲ نفر نیز تحت درمان سکته قلبی قرار گرفته‌اند.