ارائه طرح رشت؛ شهر دوستدار کودک / ضرورت بهسازی معابر و خیابان های رشت رسولی مطرح کرد:

ارائه طرح رشت؛ شهر دوستدار کودک / ضرورت بهسازی معابر و خیابان های رشت

طرح رضا رسولی عضو شورای شهر رشت با عنوان «رشت؛ شهر دوستدار کودک» در جلسه امروز شورا اعلام وصول شد.
007 300x200 - ارائه طرح رشت؛ شهر دوستدار کودک / ضرورت بهسازی معابر و خیابان های رشت


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از دیارمیرزا ، در این جلسه رضا رسولی در نطق خود پیشاپیش با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو گفت: در هیچ جامعه مدرنی هیچ اتفاقی نمی افتد مگر آنکه ریشه آن در دانشگاه ها داشته باشد.
وی دانشگاه را موتور مولد فکری جامعه دانست و یادآور شد: نباید این روز را تنها به دانشجویان تبریک گفت بلکه این روز متعلق به همه مردم جامعه است.
رسولی در ادامه با اشاره به روز جهانی معلولین گفت: در سال ۹۳ مصوبه ای در شورا به تصویب رسید و طبق آن قرار بود در دو خیابان بلوار گیلان که جزو خیابان های برخوردار رشت بوده و بلوار حمیدیان به عنوان محله کم برخوردار شهر رشت، به عنوان خیابان های نمونه ترافیک تبدیل شوند و از لحاظ سیستم های آرام سازی ترافیک، خطوط مناسب عابر پیاده و مناسب سازی گردند اما این مصوبه هنوز اجرایی نشده و امیدوارم تا پایان عمر شورای چهارم اجرایی شود.
عضو شورای شهر رشت هزینه های صورت گرفته برای ساخت پل های مکانیزه عابر پیاده را برای رفاه حال سالمندان و معلولین شهر دانست و بر لزوم ایجاد و پیاده راه و خطوط ویژه برای نابینایان تاکید کرد.
رسولی با بیان اینکه برای افراد سالمند و کودکان شهر رشت، برنامه ریزی خوبی صورت نگرفته است، یادآور شد: باید در راستای بهزیستی شهروندان باید بیشتر کار کنیم. موارد بهزیستی مثل معابر برای معلولین و نابینایان باید لحاظ شود زیرا هم اکنون شهر رشت مناسب کودکان نیست و باید فضای شهری به خصوص پارکها با ابزار مناسب و رفاهی کودکان ساخته شود.
وی به طرح «رشت؛ شهر دوستدار کودک» اشاره کرد و گفت: این طرح دو سال پیش مطرح شد که عقیم مانده و کار خاصی صورت نگرفته است.
در پایان نطق این عضو شورا «رشت؛ شهر دوستدار کودک» اعلام وصول شد.