ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه‌ریزی می‌کند

ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه‌ریزی می‌کند

به گزارش رشت۲۰ ،با آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده نتیجه ابتلای او به ویروس «کووید-۱۹» منفی بوده، این نگرانی در واشنگتن وجود دارد که بخش زیادی از قوه مجریه یا کنگره و دیوان عالی این کشور ممکن است در اثر گسترش شیوع این ویروس از کار بیفتد.

مجله «نیوزویک» در یک خبر اختصاصی گزارش داده این نگرانی‌ها باعث برنامه‌ریزی‌هایی فوق سرّی با هدف «ادامه دولت» در صورت وقوع چنین سناریوهایی شده است.

 

طبق گزارش این رسانه، برنامه‌ریزی‌های ارتش آمریکا مواردی مانند تخلیه واشنگتن و تحویل مدیریت کشور به مقام‌های رده پایین‌تر در اماکنی دورافتاده و تحت قرنطینه را شامل می‌شود.

 

طبق این گزارش، ارتش آمریکا در حال انجام بررسی‌های لازم در خصوص احتمال وقوع برخی سناریوهای فاجعه‌بار-از جمله احتمال بروز خشونت‌های داخلی به دلیل کمبود مواد غذایی- است.

 

بیش از ۳ هفته قبل از ارتش آمریکا خواسته شده برای این سناریوهای احتمالی که هدف از آن حراست از واشنگتن و برقراری نوعی حکومت نظامی است برنامه‌ریزی‌های اقتضائی انجام دهد.

 

اسناد فوق سری که به دست نیوزویک رسیده و همچنین مصاحبه با کارشناسان نظامی حاکی است این برنامه‌ها -که با اسامی رمز Octagon، Freejack و Zodiac مشخص شده‌اند- قوانین زیرزمینی در نظر گرفته شده برای تضمین ادامه حکومت هستند.

 

نیوزویک نوشته این فرایند «تفویض» قدرت ممکن است مفاد قانون اساسی آمریکا برای تضمین ادامه دولت را هم دور بزند و اداره امور سراسر ایالات متحده را به کماندوهای نظامی واگذار کند.