ارتفاع برف در محور اسالم – خلخال به بیش از نیم متر رسید

ارتفاع برف در محور اسالم – خلخال به بیش از نیم متر رسید

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: بدنبال تداوم بارش برف در مناطق کوهستانی استان، ارتفاع برف در محور اسالم- خلخال به بیش از نیم متر رسیده است.

 82316300 71189152 - ارتفاع برف در محور اسالم - خلخال به بیش از نیم متر رسید
به گزارش خبر فوری رشت ناصرآل محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ارتفاع برف در محور پونل – خلخال ۴۰ سانتیمتر، آبی نام بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر، بلوردکان – خصیل دشت ۳۰ سانتیمتر و شفت ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر گزارش شده است .
وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی راههای استان باز است، گفت: باتوجه به بارش باران و برف در محورهای استان و لغزنده بودن جاده ها رانندگان باید هشدار و توصیه پلیس و راهداران را جدی بگیرند.
وی همچنین از رانندگان خواست تا با توجه به بارش برف در محورهای کوهستانی ، زنجیرچرخ و تجهیزات ایمنی و گرمایشی را جهت تردد در جاده های استان به همراه داشته باشند.
به گفته آل محمدی؛ راهداران در ۳۷ راهدار خانه به ویژه در نقاط کوهستانی گیلان با ۲۴۵ دستگاه از انواع ماشین آلات سنگین برای حل مشکلات احتمالی در جاده ها مستقر هستند.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی گیلان شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، روند کاهش دما، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) و بارش برف بویژه در ارتفاعات، دامنه ها و مناطق مستعد استان تا اواسط هفته مهیا است.