از امروز همه باید به شهردار منتخب رشت کمک کنیم محمدحسن علیپور:

از امروز همه باید به شهردار منتخب رشت کمک کنیم

به گزارش رشت۲۰-عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به انتخاب حسین علیقلی زاده به عنوان شهردار جدید رشت اظهار داشت: اعضای شورا با ۱۱ رای شهردار آینده را برگزیدند و این اتفاق می تواند به عنوان پایان حواشی ماه های اخیر شناخته شود.

محمدحسن علیپور با تاکید بر اینکه پرداختن به حواشی منجر به عقب ماندگی بیش از پیش شهر رشت می شود تصریح کرد: از امروز حسین علیقلی زاده شهردار منتخب رشت است و برای جبران مشکلات به وجود آمده همه باید به او کمک کنیم و در کنار او باشیم.

 

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت: هرچند شورای پنجم تجربه حضور کوتاه مدت یک شهردار غیربومی را دارد اما بخشی از مشکلات به وجود آمده در شهرداری رشت حاصل مدیریت شهردارانی بوده است که بومی بوده اند بنابراین بومی بودن به تنهایی نمی تواند گره مشکلات شهرداری رشت را باز کند. از سوی دیگر آیین نامه جدید کار را برای انتخاب شهردار بومی که بتواند شرایط مدنظر وزارت کشور را احراز نماید سخت کرد.

 

محمدحسن علیپور با اشاره به سوابق پرشمار علیقلی زاده و حضور در راس شهرداری های مختلف کشور، گفت: وضعیت اقتصادی امروز شهرداری رشت به نحوی است که نیاز به حضور مدیری مجرب و کارآزموده بیش از هر زمانی احساس می شود. با بررسی های صورت گرفته، اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که حسین علیقلی زاده می تواند بهترین انتخاب در شرایط فعلی باشد.

 

وی با تقدیر از زحمات علی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری رشت که از ۷ ماه قبل این مسئولیت را بر عهده داشت افزود: بی تردید سرپرست شهرداری و شهردار منتخب با کمک اعضای شورا به دنبال پرداخت معوقات کارکنان هستند و تمام توان خود را به کار خواهند بست.

 

علیپور در پایان خاطر نشان کرد: شهر رشت دیگر طاقت تقابل و حاشیه سازی را ندارد و باید با درک شرایط موجود تلاش کنیم تا حسین علیقلی زاده تا پایان دوره پنجم شورا بتواند نظم و ثباتی را در شهرداری رشت ایجاد نماید و بخشی از مشکلات را رفع نماید.